κόλλησε μόνιμα το skype στο 10.10

aakkuan | Κυρ, 12/19/2010 - 23:14 | 2' | 5

καλησπέρα,

 

είναι δεύτερη φορά που το παθαίνω αυτό το πράμα σε διάστημα λίγων μηνών. είχα ένα account στο skype το οποίο δεν

το πολυχρησιμοποιούσα και διαπίστωσα ότι από μια στιγμή και μετά δεν έμπαινε. απ τη βαρεμάρα μου έκανα νέο ακκαουντ

και μιλούσα μια χαρά μέχρι που σήμερα ξανακόλλησε και δεν εμπαινε. είμαι σίγουρος άμα κάνω νέο ακκαουντ θα ξαναμπεί

σαν να μη συμβαίνει τιποτα....

 

πριν να το πάθει αυτό έκανα βεβιασμένο ριμπουτ το λαπτοπ λόγω κολλήματος του ίδιου προγράμματος που μετέπειτα προς έκπληξη 

μου (μιας και είναι σπάνιο) επεκτάθηκε σε όλο το σύστημα.

 

έχετε καμιά τι στο διάολο σύμβαινει;;

 

 

υγ. ώρες ώρες σκέφτομαι μήπω ςείναι καλύτερο να παω προς μιντ μεριά....

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Έχεις δοκιμάσει να επανεγκαταστήσεις το skype? Αναφέρομαι σε πλήρη απεγκατάσταση (μαζί με τις ρυθμίσεις).

--------------------------------------------------------------------

LawyersVoice.grLawyersVoice.gr - To forum των νέων δικηγόρων

τωρα ανοίγεις μεγάλο θέμα... 

 

πολλές φορές παρατηρώ παρόλο που κάνω πληρη απεγκατάσταση από το synaptic οι ρυθμίσεις δεν φεύγουν...

 

τι παραπάνω να κάνω;; 

το ίδιο μου συνέβαινε και με το openoffice, δεν το απεγκαθιστούσε πλήρως, το καταλάβαινες μετά την επανεγκάτασταση

οι ρυθμίσεις είναι κρυμμένες στον φάκελο /home/όνομα_χρήστη και εμφανίζονται αν έχεις τον nautilus με την επιλογή εμφάνισης κρυφών αρχείων και μετά θα πας στον φάκελο με όνομα .Skype στην περίπτωσή σου. πρόσεχε να υπάρχει αυτή η τελεία στην αρχή πριν το όνομα του προγράμματος. Εκεί κρύβονται οι ρυθμίσεις. Οπότε αν θες ακόμη και να μεταφέρεις ρυθμίσεις εκέι θα τις βρεις.