Εικονιδια στη μπαρα

AndreasHW | Πέμ, 12/16/2010 - 17:01 | 1' | 7

δυσκολευομαι να εκφρασω αυτο που θελω γιαυτο και ο τιτλος αυτος.

πως γινεται οταν εχω ανοικτο ασπουμε το firefox με κλικ στο ελαχιστο να μενει ενα εικονιδιο πανω δεξια σε αναμονη? το λεω γιατι πριν λιγες μερες γινοταν αυτο μεχρι που εκανα ενημερωση του υπολογιστη και δεν ξερω πως αλλαξε και πως θα το επαναφερω το θεμα αυτο

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

αυτην την Π@@@@ρια την εχω και γω ubuntu 10.10  . δεν τα καταφερα κοαμα. απλα παιζω με  alt + tab  και επιλεγω αυτην που θελω...

 Μηδέν α προ του τέλους μακάριζε

μωρε αυτα το κολπακια τα ξερω...αλλα το θεμα ειναι να ειναι σταθερο

Κανε δεξι κλικ πανω στην μπαρα και επελεξε "Add to panel". Στο παραθυρο που θα ανοιξει κατεβα κατω-κατω,βρες αυτο που λεει "Window selector", πατα "Add" και εισαι ετοιμος.

 

 

www.ktmhellasclub.gr

νομιζω αυτο που θελαμε εινα το  " window list"  δες πιο απο τα δυο σου κανει..

Μηδέν α προ του τέλους μακάριζε

Αν κοιταξετε στο screen θα δειτε οτι καθε φορα που ανοιγω ενα προγραμμα εμφανιζεται σε 2 σημεια στη μπαρα οταν παταω το ελαχιστο κουμπι

http://hellenicwave.net/ImageUpload/images/screenycy.png

καλως. αυτο tο επαθα και γω πριν λιγο.  γινεται επειδη  εβαλες με δυο φορες ή με διπλό κλικ αυτο που λεει add  to panel  και προφανως

ενα απο τα δυο. που αναφερθηκαν . και μαλλον το   window list

κατω .  εγω  διεγραψα το  ενα πανελ ( την κατω μπαρα   τα μενου ηταν στην αλλη πανω )  και μετα  πανω στην πανω  μπαρα  επελεξα  new panel

 και μετα  εβαλα σιγα σγα την εφαρνογες που ηθελα να δειχνει  add to panel  κλπ  οπως π.χ. show desktοp   και ενα απο τα δυο που αναφερρηκαν πιο πανω. γιαιτ δεν μπορεσα να σβησω αυτο αυτο το διπλο που σου εμφανιζεται. 9 οπως και σε μενα -  δεν ηξερα 

Μηδέν α προ του τέλους μακάριζε