ubuntu-kubuntu.Ιδια εγκατασταση?

paoki72 | Δευ, 08/30/2010 - 12:21 | 1' | 6

 Χαιρετω και παλι την παρεα.Θα ηθελα να εγκαταστησω το kubuntu και να το δοκιμασω.Αυτη τη στιγμη εχω το ubuntu 10.04.Απο που μπορω να κανω την εγκατασταση.Μπορει να γινει μεσα απο τα ububtu που εχω?

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

 Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.Απο κει και περα κανοντας αυτη τη διαδικασια θα μου ανοιγει αλλο περιβαλλον?

Τελικα ολοκληρωσα τη διαδικασια αλλα δεν μπορουσα να συνδεθω στο internet απο τη δουλεια μου με cosmote internet on the go και ετσι επεστρεψα στο gnome το οποιο τελικα μου φαινεται πιο απλο και λειτουργικο.

Τώρα πάντως, θα έχεις την επιλογή από την boot screen να επιλέγεις γραφικό περιβάλλον (Gnome - KDE). Με ethernet δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για το internet on the go έχω ακούσει ότι δεν τα πάει καλά με το Linux, γενικότερα.

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Να ενημερωσω οτι με το ubuntu 10.04 δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα οσον αφορα το internet on the go.Με το που εβαλα το usb αμεσως το αναγνωρισε.

Για δες αυτο.Εχει κανει καλη δουλεια ο Sakis και γραφει για ολα τα υπαρχοντα usb modems.

 

 

 

 

 

www.ktmhellasclub.gr