εναλλαγή επιφανειών εργασιών

LiNuXReVoLuTioN | Σάβ, 07/24/2010 - 00:05 | 1' | 10

παιδιά έχω βάλει 4 επιφάνειες εργασίας αλλά δεν μπορώ να τις επιλέξω όλες μόνο τις 2 και ενώ αν επιλέξω ένα παράθυρο να πάει από τη μία επιφάνεια στην άλλη δεν μου εμφανίζετε κάτω στη λίστα παραθύρων.... ξέχασα να προσθέσω ότι όταν ανοίγω θέλω να κάνω σείρε και άφησε ένα παράθυρο από τη μία επιφάνεια στην άλλη τότε για λίγο δείχνει κάτι μαύρα και μετά εμφανίζετε το παράθυρο....

Υ.Γ. όλοι έχουν αυτά τα προβλήματα ή μόνο εγώ;

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Χρησιμοποιείς gnome ή kde?

Λογικά gnome. Το KDE τις έχει by default τις τέσσερεις επιφάνειες εργασίας. Έχεις ενεργοποιημένο κανένα Compiz;

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Δοκίμασε με απενεργοποιημένο το compiz. Άμα σου κάνει το ίδιο, δοκίμασε να αφαιρέσεις τις δύο επιφάνειες εργασίας και πρόσθεσε αρχικά μια τρίτη. Κάνε τις δοκιμές σου και αν είσαι ΟΚ πρόσθεσε και τέταρτη (πάντα χωρίς compiz). Είναι κουφό πρόβλημα πάντως.

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

κατω  δεξια ή πανω ,  δεν εχει  τεσσερα μικρα τετραγωνακια γιατις επιφάνεις εργασίας? για επιλογή με το χέρι? σε καενο σημειο της επιφάνειας εργασίας με την ροδελλα  του ποντικιου

δεν μεταβαίνεις σε όλες τις επιφάνειες??

Ερώτηση: Αν επιλέξεις με δεξί κλικ "Μεταφορά σε άλλη επιφάνεια εργασίας" (ή κάπως έτσι), δεν εκτελείται η εντολή; Και αν πατήσεις με το ποντίκι στη συγκεκριμένη επιφάνεια, δεν ανοίγει;

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

με δεξί κλικ είναι μια χαρά... αλλά δεν μπορώ να επιλέξω την 3η και την 4η επιφάνεια μόνο τις δύο πρώτες....

 στα εφέ είχα το προσαρμοσμένα όταν έβαλα έξτρα όλα ήταν μια χαρά....

κάτω δεξιά εκεί που έχει τις 4 επιφάνειες εργασίας κάνε δεξί κλικ προτιμήσεις και βάλε 4 στήλες και 4 γραμμές και λογικά θα είσαι ok