Gtranslator σε 11.2 KDE

warlordfff | Πέμ, 06/17/2010 - 19:41 | 1' | 4

Ξερει κανεις πως μπορω να κανω εγκατασταση το Gtranslator; Βρηκα κατι στο νετ αλλα δεν ειμαι σιγουρος και δεν βρηκα κατι στην προσθαφαιρεση λογισμικου.Αν δεν μπορω να το βαλω μπορω να βαλω κατι παρομοιο;

Ευχαριστω

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Προφανώς το gtranslator είναι εφαρμογή για gnome, οπότε κάτι θα τραβήξει από gnome βιβλιοθήκες, το θέμα είναι τι και ποιες, κάτι που δεν ξέρω να απαντήσω. Θα προτείνω εναλλακτικές λύσεις σε περίπτωση που δεν κάτσει η φάση με τον gtranslator:

  1. Babiloo - γραμμένο σε python-Qt
  2. Jalingo - γραμμένο σε Java

Πιστεύω θα φανούν χρήσιμα και γενικά προτείνω να εγκαταστήσεις ένα από αυτά αντί για το gtranslator, εκτός αν είναι αρκετά καλύτερο.

************************

www.postokano.gr

Να φανταστώ από τον τίτλο ότι μιλάς για OpenSuse 11.2;

Βρήκα αυτά με ένα σύντομο ψάξιμο, εμένα μου φαίνεται ότι υπάρχει το πρόγραμμα στα πακέτα του opensuse:
http://packages.opensuse-community.org/index.jsp?searchTerm=gtrans&distro=openSUSE_112

Αλλά δεν έχω OpenSuse, οπότε δεν μπορώ να είμαι κ σίγουρος.

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

Χμμμ...δεν κατάλαβα ότι ήθελες κάποιο πρόγραμμα για μετάφραση αρχείων .po και όχι λεξικό...Πάντως πήγαινε εδώ και θα μπορέσεις να το εγκαταστήσεις με 1-click install από το repo openSUSE:11.2:Contrib/standard

************************

www.postokano.gr

 

Θα ρωτησω τον υπευθηνο της μεταφρασης κα θα επανελθω αν χρειαστει,

ευχαριστω

 

You may say I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will be as one