play cod4 with wine

stratis | Παρ, 04/23/2010 - 11:36 | 1' | 4

Καλημερα σε ολους....εχω κατεβασει το call of duty 4 στο λαπτοπ μου (χρησειμοποιω ubuntu 9.10) σε μορφη συμπιεσμενου αρχειου.

.πως μπορω να το κανω install μεσω wine δεν εχω καταλαβει...??Αν μπορει να βοηθησει κανεις ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Καλησπέρα. Το img έχεις κατεβάσει? Αν ναι, το καις σε ένα dvd και ύστερα σε ένα τερματικό δίνεις

wine /path_to_dvd_rom/setup.exe (ή install.exe ή ότι άλλο έχει τελος πάντων)

Και ο Θεός βοηθός. Κοίτα και δω.

Δοκίμασε το playonlinux καλύτερα που εχει ετοιμο οδηγο για διαφορα παιχνιδια και προγραμματα οπως και για το cod4 που σε ενδιαφερει...

www.playonlinux.com

Κατεβασα το ιδιο παιχνιδι απο αλλη ιστοσελιδα....αλλα λιγο πριν τελειωσει η εγκατασταση μου βγαζει directX error: directx was unable to be installed properly. reinstall directx to run  this game

this game. εκανα install το  directx 10 αλλα τα ιδια.....

Ανοιξε το Synaptic η το Ubuntu Tweak & εγκατεστησε το WineDoors.

Οταν το εγκαταστησεις τρεξτο (Μενου>Wine>Wine Doors) & εγκατεστησε τ'αναλογα για οποιο παιχνιδι θελεις,

το υποστηριζει οσο θυμαμαι & απλα βαλε το δισκακι με το παιχνιδι.

Εναλλακτικα μπορεις να κατεβασεις το εμπορικο μεν, μα στο δινει για καποιους μηνες & σε δοκιμαστικη μορφη, το CrossOver.

Το CoD σιγουρα τρεχει. if (WIDGETBOX) WIDGETBOX.renderWidget('4ad63602-fe61-4051-a920-78fb3f11ac74');Get the <a href="http://www.widgetbox