Επανεγκατάσταση linux mint σε laptop

stratis | Παρ, 04/16/2010 - 12:51 | 1' | 6

τι πρεπει ακριβως να κανω για να επανεγκαταστησω το linux mint?? μηπwς yparxeι τροποσ να το κανω αυτο απο το '' install'' του live cd??

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

 δεν ξέρω αν κατάλαβα καλα , αλλά θα σου πω ότι είναι πολύ απλό να εγκαταστήσεις το linuxmint ...

τοποθετείς το cd κάνεις boot από αυτό και μόλις βγεις στην οθόνη με τις επιλογές επιλέγεις την εγκατάσταση 

αν θες να είναι το μόνο λειτουργικό στο λαπτοπ σου του τικάρεις την εντολή χρησιμοποίηση όλοκληρου του δίσκου , 

αν πάλι το θες μαζί με windows η ότιδήποτε άλλο φτιάχνεις τα διαμερίσματα (partitions) , 

αν δυσκολεύεσαι με αυτό πες μας ....

δίνεις κωδικούς , εγκαθιστάς και βουαλά....ένα ολόφρεσκο linuxmint ....

για ότι άλλο  θες εδώ είμαστε .....

Καταρχην ευχαριστω.....εχς δοκιμασει τα παντα για να αποκτησω ιντερνετ στο λαπτοπ μου χρησημοποιωντας linux mint 8.... αλλα τιποτα δεν βγαινει....αφου το εκανα εγκατασταση εκανα κατα λαθος  remove  την  broadcom STA wireless... απο τοτε ψαχνω σε πολλα  foroum  την λυση...καμια ιδεαα??

Εχω την  broadcom BCM 4312

γιαιτι δεν το ξανα εγκαθιστας?? ή δες καπου πρεπει να λεει  hardware drivers 

system -> addminisration -> hardware drives   και ξανα μπαινει  ( λογικα) ( ετσι γινετια σε ubuntu)  απο ειδα  στο youtube )  ριξε μια ματια στο control panel - πινακα ελεγχου.. κατι θα εχει

tek640]

Λεει οτι δεν εχει ιντερνετ καθολου.Κανε οτι σου λεει ο g.b.

με το σκεπτικό να συνδεθεί με ενσυρματη καρτα δικτύου του φορητου το ειπα.. αν εχει ο συγκεκριμενος. Και για να πω την αληθεια δεν εχω ασχοληθεί με mint  μια προταση έκανα.

Και γω το ειπα αυτο στο τελευταιο μου σχολιο,αλλα λεει οτι δεν εχει κατι αλλα δεν εχω καταλαβει τι.