προβληματακια με το kubuntu 10.04

aakkuan | Σάβ, 03/27/2010 - 19:35 | 3'

καλως σας βρηκα παιδια, μπορει να μαι καινουργιος στο φορουμ (να γραφω σοβαρα πρωτη φορα)

αλλα στο λινουξ τα χω τα χρονακια μου...(4). στο λινουξ μπηκα με το 6.10 και με gnome μετα για λιγο την παλεψα με debian μετά πάλι

ππίσω στο ubuntu, μετα χρησιμοποιησα το kde και τώρα πλέον ανάλογα με τις διαθέσεις μου έχω kde και gnome. δυστυχώς λόγω πολλών

παραγόντων (και του χρονου συμπεριλαμβανομένου ) έχω παραμείνει στο status του user (αντε power user μερικές φορές ) αλλά δεν έχω συνεισφέρει μέχρι 

τώρα τίποτα πέρα απο συμβουλές σε νεώτερους σε φόρουμ και κάποια ελάχιστα converts φίλων 

 

 

έκανα upgrade λοιπόν στο 10.04 και διαπίστωσα ότι δεν άλλαξε κάτι στον χρόνο εκκίνησης. δεν περιμένω φυσικά να εκκινεί στα 10'' (νομιζω 

θέλει ssd για αυτο αλλά μια μειωσουλα την περίμενα.... βέβαια το ίδιο συνέβη και με το 9.10 ο χρονος εκκινησης απείχε πολύ από τα 20''...

δεν ξέρω τι φταίει γι αυτο. περιμένω ιδέες (έχω το acer 5920 ). 

δεύτερον, έχω ένα προβλήματακι οταν εισάγω εξωτερικό δίσκο μου βγαίνει αυτόματα με τον nautilus και όχι με τον dolphin ενώ όταν πάω να 

το κάνω safe remove με τον dolphin μου λεει δεν μπορεί γιατί είναι busy (υποθέτω απ τον nautilus ). πως το διορθώνουμε;;

 

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)