οθονη, συνδεσης

promitheas | Τετ, 02/03/2010 - 03:18 | 1' | 4

Για άλλη μια φωρά χαιρετό το forum θα ήθελα να με βοηθήσεται στο εξής, πως μπορώ να εγκαταστίσω αυτα τα θέματα εισαγωγής που

κατεβάζω επό εδώ http://art.gnome.org/themes/gdm_greeter. εχω ubuntu 9.10

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Κατεβάζεις αυτά που σ'ενδιαφέρουν στην επιφάνεια εργασίας σου.  Μετά πας System --> Administration --> Login Window και τα "τραβάς" μέσα στο παράθυρο με τα θέματα.   Σε ρωτάει αν θέλεις να το εγκαταστήσει και επιλέγεις Yes.  Είσαι έτοιμος!

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Καλημέρα... Αυτο που λες Ιπποκρατη γινοταν μεχρι το 9.04!! Τωρα δυστυχως δεν γινεται ετσι απλα γιατι εχουν αφαιρεσει αυτη την δυνατοτητα by default...

Βεβαια με μια γρηγορη αναζητηση στον googlator θα δεις φιλε Προμηθεα εναν αλλο τροπο για να κανεις αυτο που θελεις!!

www.ubuntumini.com/2009/09/hack-karmics-gdm-login-screen.html

 

έκανα ότι μου λει και η απάντηση ειναι

(gnome-control-center:2103): Unique-DBus-WARNING **: Unable to open a connection to the session bus: Failed to connect to socket /tmp/dbus-OYy4stKksi: Connection refused

(gnome-control-center:2103): Unique-DBus-WARNING **: Unable to connect to the running instance, aborting.

msrowley]

Καλημέρα... Αυτο που λες Ιπποκρατη γινοταν μεχρι το 9.04!! Τωρα δυστυχως δεν γινεται ετσι απλα γιατι εχουν αφαιρεσει αυτη την δυνατοτητα by default...

Καλά, είναι σοβαροί οι άνθρωποι;  Γιατί το έκαναν αυτό;  Τι σπαζοκεφαλιά είναι αυτή; Θα πρέπει να είναι μόνο για το Ubuntu, φαντάζομαι. Στο Gentoo έχω αλλάξει τις gdm οθόνες, με τον γνωστό τρόπο!

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!