o firefox δεν συνδέεται μετά από αναβάθμιση σε 9.10

ptakis | Δευ, 11/02/2009 - 20:54 | 1' | 5

 

Μετά απο upgrade του Ubuntu 8.04 σε Ubuntu 9.10 ο Firefox αρνείτε να συνδεθεί στο διαδύκτιο εμφανίζοντας το ακόλουθο μήνυμα.

<Ο διαμεσολαβητής αρνείται συνδέσεις
Άρνηση σύνδεσης κατά την προσπάθεια επικοινωνίας με το διαμεσολαβητή που ρυθμίσατε. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διαμεσολαβητή και προσπαθήστε ξανά.

* Ελέγξτε αν είναι σωστές οι ρυθμίσεις του διαμεσολαβητή.

* Επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος σας για να βεβαιωθείτε ότι ο διαμεσολαβητής
λειτουργεί.>

Σημείωση: Δεν εχω κάνει καμία παρέμβαση, γιατί στην προηγούμενη έκδοση του Ubuntu 8.04 λειτουργούσε κανονικά.

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση.
Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πεί.
Ευχαριστώ.

 

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Σε λάπτοπ είσαι ή desktop ?  ασύρματη σύνδεση ? δώσε μας κάποια πληροφορία παραπάνω.

=========================================================

Σε desktop και Ενσύρματη σύνδεση.
Στο ιδιο μηχάνημα ο browser Μιντόρι τρέχει κανονικά.
Ενοείτε οτι μετά την αναβάθμιση ο firefox είναι στην έκδοση 3.5.

να προτείνω κάτι βάλε άλλο φυλλομετρητή  π.χ. opera και δες τι γίνεται. να εξαλειφθεί η υπόνοια αστοχίας του συστήματος.. και βλέπουμε,  

δοκίμασε να τον επανεγκαταστήσεις μπας και δουλέψει.  ο μιντορι  που αναφέρεσαι είναι φυλλομετρητής  ε? πρώτη φορά ακούω αυτό το 

όνομα γιαυτό..

εμένα μου σέρνεται ο firefox μετά την αναβάθμιση από 9.04 σε 9.10 και δεν έχω και ήχο κρασάρουν και πολλές εφαρμογές.

αυτο έχω  και εγω με τον firefox.  το κρασαρισμα το έχω και αυτό..   αφου για να φαντστεις έχω κάνει εγγραφη στο launchpad 

για bug reports  σε πολλους τυχαινουν οτι τυχαίνει σε εμας..  άλλαξε φυλλομετρητη  μέχρι να φτιαχτουν . όσο για τον ήχο  δωσε σε τερματικο

alsamixer  να δεις τι είναι κατεβασμένο στις εντασες του ήχου.  και περιηγήσου στις ρυθμίσεις με τα βελακια...

 

δες  το ποστ μου http://www.linuxinsider.gr/forum/ubuntu-910-karmic-koala