Εκτυπωτης στο Ubuntu?? Πως??

alfisti | Κυρ, 01/13/2008 - 23:19 | 1' | 6

μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει? Υπαρχει περιπτωση να εγκαταστησω τον canon ip1500? (Μιλαω για ubuntu) Δεν υπαρχουν οδηγοι κ βαζοντας καποιον αλλον ο εκτυπωτης δεν δουλευει. Δεν ειναι καθολου ωραιο να μπαινω στα XP απλως για μια εκτυπωση.

Γιατι ενω εχω εγκαταστησει fonts microsoft σε chat οταν παω να γραψω ελληνικα εμφανιζει κατι κινεζικα?

Υπαρχει προγραμμα που να βαζει υποτιτλους σε avi κ να το κανει dvd? Κατι δηλαδη σαν το convertX?

ευχαριστω

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

 ευχαριστω. Θα το δοκιμασω μεσα στην βδομαδα. (Θεμα χρονου -που δεν εχω)

Οσο για το αλλο. client? αγνωστη λεξη

Εννοώ ποιο πρόγραμμα... Το σύστημα του chat είναι συνήθως Client-Server (πελάτη-εξυπηρετητή), δηλαδή με μια client εφαρμογή (aMsn, Gaim, Kopete) συνδεέσαι σε κάποιο δίκτυο μέσω του αντίστοιχου Server (Yahoo, MSN, κλπ, κλπ). Εσύ ποια εφαρμογή-πελάτη χρησιμοποιείς για να κάνεις chat;

sorry αλλα δεν γνωριζω. μπαινω στο chat μιας σελιδας και ενος αλλου forum (www.pitbull-club.gr)που συμμετεχω. Θα δω τι μπορω να κανω και θα επανελθω

βοηθεια please.Ανοιγω τα windows μονο για να τυπωσω. Εβαλα τους οδηγους συμφωνα με τις παραπανω οδηγιες. Μου βρισκει το ubuntu τον canοn ip1500, ομως στο αμεσως επομενο παραθυρο (αυτο με τους drivers) δεν υπαρχει επιλογη για 1500. Βαζοντας αυτην που βρισκω επιλεγμενη απο το συστημα (για canon 4000) οταν πατησω "εκτυπωση" μου λεει οτι εστειλε την εργασια στον εκτυπωτη αλλα απο κει κ μετα δεν γινεται τιποτα. Ενω στις ιδιοτητες φαινεται οτι η εργασια εχει τελειωσει.

Γεια σας

Έχω τον εκτυπωτή Canon iP 4300 και θέλω να έχω fax πως γίνεται; Έχω βάλει το Efax-gtk και το  scriptpost.

Φιλικά,
dionff