Προβλημα με apache και dyndns.org

tek640 | Τετ, 04/01/2009 - 21:00 | 2' | 2

Σε UBUNTU 8.10 εχω εγκαταστησει τον apache.Eχω κανει και ενα λογαριασμο στο dyndns.com.

Ειχα φτιαξει το pc και βαζοντας στον browser το myname.dyndns.org ανοιγε η default σελιδα του apache(it works) και τοπικα και απο αλλο pc.

Προσπαθησα να βαλω το drupal και μετα απο διαφορες δοκιμες,αλλαγες σταματησε να δουλευει το myname.dyndns.org.Ολες οι δοκιμες και ρυθμισεις γινονται στο ιδιο pc.

Σημερα απο την δουλεια εβαλα στον firefox το myname.dyndns.org και δουλεψε κανονικα και μου πεταξε το "it works".Οταν το δοκιμαζω απο τον υπολογιστη που εκανα τις δοκιμες κανει οτι φορτωνει και μετα απο μερικα λεπτα μου βγαζει μηνυμα  "Network timeout" κτλ.

Το http://localhost δουλευει κανονικα.

Τι μπορει να συμβαινει?

Το drupal το απεγκατεστησα (εσβησα το φακελο του απο το /var/www/ ).Τι λαλακια εχω κανει οεο?

Φόρουμ
Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

εφτιαξες virtual server ή ορισες το directory που ειναι το drupal στο configuration του apache?

 

[oprime@dexter]$uname -a | awk '{print $1, "on the ROCKS"}' | sed -e 's/on\ the\ ROCKS/ROCKS/'

 

Εφτιαξα virtual server με directory το /var/www/,βασικα απο το webmin το φτιαξα και οριζει σαν directory το /var/www/ απο default.Δεν εκανα καμια αλλη αλλαγη στον apache,εκτος αν αλλαξε κατι κατα την εγκατασταση.