mandriva 2009 προβλημα εγκαταστασης

ulver | Κυρ, 11/02/2008 - 12:16 | 1' | 15

καλημερα περα απο εμενα απο οτι εχω δει υπαρχουν και αλλοι που εχουν προβλημα εγκαταστασης και ολοι εχουν το ιδιο προβλημα.διαβαζει το cd και κολαει μετα στο audit...

το εχει επιλυσει κανεις?προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα με προηγουμενες διανομες απο mandriva.περα απο το cd δοκιμασα kai to dvd αλλα το αποτελεσμα ειναι ιδιο.

Φόρουμ
Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Σ εμένα εγκαταστάθηκε μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα.
Mandriva one KDE4 CD κατεβασμένο από torrent

luckyb]Σ εμένα εγκαταστάθηκε μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα.
Mandriva one KDE4 CD κατεβασμένο από torrent

Έχεις μήπως στον υπολογιστή θύρα Firewire και κάμερα με αντίσοιχη θύρα? Αν ναι τότε θα σε παρακαλούσα να δοκιμάσεις να κατεβάσεις υλικό από την κασσέτα στον υπολογιστή με το Kino ή όποιο άλλο πρόγραμμα! Επίσης αν υπάρχει και κάποιος άλλος που να έχει αυτές τις θύρες αν μπορούσε να κάνει μια δοκιμή. Γιατί με την προηγούμενη έκδοση 2008 δεν κατάφερα να φορώσω υλικό από βιντεοκάμερα.

XristosN]Έχεις μήπως στον υπολογιστή θύρα Firewire και κάμερα με αντίσοιχη θύρα?

Θύρα έχω.
Όσο για την κάμερα, τα γενέθλια μου πλησιάζουν (λίγοι μήνες έμειναν). Όποιος θέλει...
:-)

καλησπέρα και από εμένα...

εγώ πρόβλημα στην εγκατάσταση δεν αντιμετώπισα (τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω)...

έχω μια ερωτησούλα που και εμένα μου φαίνεται χαζούλα άλλα θα την κάνω την ατιμούλα....

πως μπορώ να προσθέσω άλλον έναν χρήστη στο mandriva 2009..?

φοβάμαι μην κάνω καμία πατατιά και θέλω να έχω ακόμα έναν λογαριασμό...

(ένας ένας τα γιαούρτια...)

σπλας

από το control panel της Mandriva δεν έχει επιλογή manage users ή κάτι τέτοιο ??

σπλας σπλας

Κάτσε να μπω σε Mandriva..

σπλας

splas
Mandriva linux Control Center (configur your computer)-> System -> Manage users on system -> add user (sto users tab)

splas splas

καλά κάνεις και μου ρίχνεις γιαουρτάκια ...

(και να σκεφτείς ένα δικό σου ποστ είχα διαβάσει σχετικά με την δημιουργία 2ου χρήστη σε περίπτωση που τα κάνουμε μαντάρα...)

έφτιαξα ακόμη έναν λογαριασμό , έτσι για να βρίσκεται...

luckyb]

XristosN]Έχεις μήπως στον υπολογιστή θύρα Firewire και κάμερα με αντίσοιχη θύρα?

Θύρα έχω.
Όσο για την κάμερα, τα γενέθλια μου πλησιάζουν (λίγοι μήνες έμειναν). Όποιος θέλει...
:-)

Χωρίς πλάκα μπορούμε να το δοκιμάσουμε? Αν έχεις θύρα firewire να βρούμε μια κάμερα να προσπαθήσουμε να κατεβάσουμε υλικό.

Έχω μια πολύ μικρούλα τρύπα στο laptop που γράφει δίπλα 1394, κάνει ?? :-p

Βρες μου κάμερα και pm me για λεπτομέρειες :-)

ulver]τι εγινε ρε παιδια?...οι αλλοι ''προβληματικοι'' που ειναι?στο ποστ συζητηση για mandriva υπηρχαν κι αλλοι..
παντως το οι εκδοσεις που εχω κατεβασει(free & powerpack) ειναι σiγουρα οκ...

χρειαζεσαι την mandriva-linux-one-2009-KDE4-extra-i18n-cdrom-i586.iso
ftp://ftp.free.fr/mirrors/ftp.mandriva.com/MandrivaLinux/official/iso/2009.0/

ulver]

καλημερα περα απο εμενα απο οτι εχω δει υπαρχουν και αλλοι που εχουν προβλημα εγκαταστασης και ολοι εχουν το ιδιο προβλημα.διαβαζει το cd και κολαει μετα στο audit...

το εχει επιλυσει κανεις?προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα με προηγουμενες διανομες απο mandriva.περα απο το cd δοκιμασα kai to dvd αλλα το αποτελεσμα ειναι ιδιο.

δοκιμασε να πατησεις F3 στην εκκινηση και να διαλεξεις mode text

καμια διαφορα και με αυτο το iso....το διαβαζει μεχρι που κολαει σε ενα σημειο που λεει audit και κατι αριθμους

sergyma]

ulver]τι εγινε ρε παιδια?...οι αλλοι ''προβληματικοι'' που ειναι?στο ποστ συζητηση για mandriva υπηρχαν κι αλλοι..
παντως το οι εκδοσεις που εχω κατεβασει(free & powerpack) ειναι σiγουρα οκ...

χρειαζεσαι την mandriva-linux-one-2009-KDE4-extra-i18n-cdrom-i586.iso
ftp://ftp.free.fr/mirrors/ftp.mandriva.com/MandrivaLinux/official/iso/2009.0/

I'm never gonna work another day in my life
The gods told me to relax