Ζητείται admin για το debian.gr

GRIGRIS | Δευ, 10/20/2008 - 23:22 | 1' | 5

Submitted by markos on Παρ, 2008-04-25 01:22. 

Επειδή πριν από λίγο έστειλα την παραίτησή μου από το Debian Project (για διάφορους λόγους), νομίζω ότι πρέπει κάποιος άλλος με περισσότερη όρεξη από μένα να αναλάβει τη διαχείριση του site (το domain μάλλον θα το μεταφέρω στο ίδιο το Debian όταν λήξει). Μπορώ να συνεχίσω να το κάνω hosting αν θέλετε ή να το μεταφέρω εξολοκλήρου, your choice.

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει mail.

[email protected]

(ναι, προς το παρόν ισχύει ακόμη :)

από το: www.debian.gr

Φόρουμ
Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Γνωρίζει κανένας (αν όχι ο grigris) τι έγινε με το debian.gr.

 Μήνυμα μετά από googlάρισμα :Warning: Can't find file: 't' (errno: 2) query: SELECT s.source, t.translation, t.locale FROM locales_source s INNER JOIN locales_target t ON s.lid = t.lid ...

 

 

Debian 5.0.3 (lenny) σε TURBO-X (Clevo) D4V RAM 512MB │ ATI Radeon 9600 PRO (M10) │ Intel P4 2,8Ghz │ TFT 15.0"

Όντως είχε πρόβλημα.

Σήμερα φαίνεται να λειτουργεί κανονικά !! 

το debian.gr έχει μπει σε φάση αναδιοργάνωσης τους τελευταίους μήνες, όπως επίσης και η κοινότητα του debian στην Ελλάδα γενικότερα. Ως προς το site έχουν ήδη βρεθεί τα άτομα για την συντήρηση του.
τα παιδιά του debian.gr συχνάζουν συνήθως στο irc
freenode #debian.gr ενώ υπάρχουν και 1-2 λίστες ταχυδρομείου για να παρακολουθήσει όποιος θέλει [email protected]

<- http://tr.im/freegame ->

Ευχαριστούμε rizitis. Ναι όντως το το debian.gr φαινόταν ότι έχει μπει σε φάση αναδιοργάνωσης τον τελευταίο καιρό μόνο που δεν υπήρξε κάποια ανακοίνωση για τη διακοπή  αυτή και παραξενεύτηκα πολύ. Μακάρι να είναι για καλό.

 

Debian 5.0.3 (lenny) σε TURBO-X (Clevo) D4V RAM 512MB │ ATI Radeon 9600 PRO (M10) │ Intel P4 2,8Ghz │ TFT 15.0"

Κατ αρχάς δεν θέλω να αναλάβω, δεν έχω σχοδόν καθόλου εμπειρία από τέτοια, απλά μερικές συμβουλές:

1) Να γίνει πιο ΑΠΛΟ, δηλ να έχει ωραία γραφικά και ένα σλόγαν για το debian και από κάτω links για download και προς (αυτό εδώ) το φόρουμ. Δηλ να καταργηθεί το υπάρχον, νομίζω πως εδώ είναι πιο ενεργο...(αν κάνω λάθος διαψεύστε με)

2) Να γίνει πιο όμορφο, με ωραία γραφικά και κινούμενα σχέδια που να αρέσουν στο χρήστη.

3) Να φτιαχτούν tutorials. Είναι ζωτικής σημασίας για μία διανομή να έχει καλή τεκμηρίωση.

4) Να δοθούν δυνατότητες συνεισφοράς στο debian. Έψαχνα να βρώ κάπου να συνισφέρω και τα μισά email που δοκίμασα από διάφορα sites εν υπήρχαν πια!

 

_____________________________________________

Η ζωή μπορεί να είναι χάλια παιχνίδι, αλλά έχει και γαμώ τα γραφικά!