Video Editor Jahshaka - help

AsxetoKounabi | Κυρ, 06/22/2008 - 16:27 | 1' | 4

Γεια σας ειμαι ο Πετρος θα ηθελα μια βοηθεια με το προγραμμα jahshaka video editor πως θα το εγκαταστησω

μπορειτε σας παακαλω να μου πειε βημα βημα πως οσο για τα tutorials μην τα γραψετε τα διαβασα ..και δεν καταλαβα τιποτα μπορειτε να με βοηθεισετε ; Αν ναι ευχαριστω

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

AsxetoKounabi]

Γεια σας ειμαι ο Πετρος θα ηθελα μια βοηθεια με το προγραμμα jahshaka video editor πως θα το εγκαταστησω

μπορειτε σας παακαλω να μου πειε βημα βημα πως οσο για τα tutorials μην τα γραψετε τα διαβασα ..και δεν καταλαβα τιποτα μπορειτε να με βοηθεισετε ; Αν ναι ευχαριστω

Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι ο καλύτερος για να σε βοηθήσει για την εγκατάσταση προγράμματος αλλά γιατί ειδικά αυτό? Υπάρχουν κάποια άλλα που η εγκατάσταση γίνεται ευκολότερα! ΠΧ kdenlive θες να δείς λίγο αυτό το link
Πως επεξεργάζομαι βίντεο στο Linux; Πως φτιάχνω ταινίες DVD; Ποια προγράμματα υπάρχουν;

Αν νομίζεις ότι δεν σε ικανοποιεί τότε τα ξαναλέμε.

Δεν ξέρω τι αντίχτοιχο δουλεύεις σε κάποιο άλλο OS αλλά να ξέρεις ότι το Kdenlive μοιάζει περισσότερο με το Premier και το Cinelerra περισσότερο με την λογική του Avid (αν και τώρα τελευταία υπάρχει μεγαλύτερη σύγκλιση)

Ωραια κατεβασα το kdenlive και εκανα configure αλλα στο MAKE INSTALL ΛΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΙΑ ΕΝΤΟΛΗ

Πέτρο μην κουράζεσαι άσκοπα,δεν χρειάζεται να κάνεις όλη αυτήν την διαδικασία με το make,install blah blah.

Αφού έχεις mandriva πήγαινε Menu/Tools/System Tools/Configure Your Computer δηλαδή κάτι σαν το παρακάτω

εκεί βλέπεις το Software Management κάνε κλικ και επέλεξε το rpmdrake κάτι σαν και αυτό

Από εκεί θα κάνεις όποιο πρόγραμμα θέλεις εγκατάσταση χωρίς το make..... απλά θα το ψάχνεις θα το επιλέγεις και θα γίνεται μόνο του εγκατάσταση.

Ναι ρε παιδια ομως το kdenline δεν παιζει σωστα την μουσικη την παιζει διαλλημενα γιατι?