kopete ή amsn?

aggelos7 | Δευ, 05/26/2008 - 00:43 | 1' | 5

Γεια σας θα ήθελα τη γνώμη σας στο ερώτημα του τίτλου. Εγώ αυτή τη στιγμή συνδέομαι στο msn μέσω kopete, αλλά από ότι έχω παρατηρήσει για να ανταλλάξεις αρχείο θέλεις 10 χρόναι(ουσιαστικά δεν γίνεται) και επίσης δεν μπορώ να αποθηκεύσω καινούργια emoticons. Σαν περιβάλλον είναι μια χαρα πάντως. Όσον αφορά το άλλο δεν το ξέρω καθόλου. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Τι μου προτείνετε?

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Γιατί δεν το δοκιμάζεις,και κρατάς όποιο από τα δύο θες.Πάντως αυτό για την αργή ανταλλαγή των αρχείων έτσι είναι σε όποιο τέτοιο πρόγραμμα και αν βάλεις.Επειδή οι servers είναι της M$ και όλα περνούν από εκεί,γι αυτό γίνεται η καθυστέρηση.

Κατεβάστε το Happy Linux

Προσωπικά χρησιμοποιώ aMSN (δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το Kοpete) και το βρίσκω μια χαρά , και αποθηκεύω emoticons και στέλνω αρχεία μια χαρά :) (στα αρχεία μήπως φταίει η σύνδεση σου και όχι το πρόγραμμα;)
Αλλά κάνε ότι σου λέει και ο φίλος thanos δλδ βάλε και τα δύο και βλέπεις ποιο σου αρέσει καλύτερα.

==============================
Use The Source!

Από την "Βοήθεια" του δικού μου:
"
Pidgin 2.4.1
Pidgin is a graphical modular messaging client based on libpurple which is capable of connecting to AIM, MSN, Yahoo!, XMPP, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, MySpaceIM, Gadu-Gadu, and QQ all at once. It is written using GTK+.
You may modify and redistribute the program under the terms of the GPL (version 2 or later). A copy of the GPL is contained in the 'COPYING' file distributed with Pidgin. Pidgin is copyrighted by its contributors. See the 'COPYRIGHT' file for the complete list of contributors. We provide no warranty for this program.
URL: http://pidgin.im/
...
"
Ευτυχώς που στο ελεύθερο λογισμικό σε ένα δίλημα απαντάς σχεδόν πάντα με μια τρίτη λύση. :-)

The Development of the C Language

[color=blue][url=http://cm.bell-labs.com/cm/cs/who/dmr/chist.html]The Development of the C Language[/url][/color]

Κι εγώ το aMSN χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος.

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!