pdf

nigronz | Δευ, 05/19/2008 - 00:43 | 1' | 4

Καλησπέρα σε όλους .

Έχω εγκαταστήσει το Debian 4.0 Etch πριν από μερικές ημέρες και όταν χρησιμοποιώ

τον Epiphany θέλω να αντιγράψω σε μορφή pdf κάποιες σελίδες . Ανοίγω το Αρχείο>Εκτύπωση

και κλικάρω >create a PDF document . Όταν κλικάρω το <εκτύπωση> μου βγάζει το εξης μύνημα .

<ΣΦΑΛΜΑ . Δεν υποστηρίζεται η δημιουργία PDF .> Εικάζω ότι κάτι λείπει ή κάτι κάνω εγώ λάθος???

Σημειώνω ότι με τον Iceweasel δεν έχω τέτοιο πρόβλημα , απλώς μου αρέσει πολύ ο Epiphany

και χρησιμοποιώ αυτόν περισσότερο .

Καμιά ιδέα για το τι θα μπορούσε να γίνει ????

Φόρουμ
Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

για δοκίμασε να περάσεις τον cups pdf printer από τον synaptic.
και ξαναδοκίμασε να το κάνεις.
λογικά όλα θα δουλέψουν

La vie est belle.

Εγκατέστησα το cups-pdf από τον synaptic αλλά δεν φαίνεται να δουλεύει παρά τις προσπάθειες μου . Ευχαριστώ πάντως για την ιδέα .

δοκίμασε να κάνεις εκτύπωση στον pdf printer,και όχι από το print to file.
και πες μου τι γινεται.

La vie est belle.

Δεν μπορώ να κάνω εκτύπωση στον pdf printer γιατι δεν ξέρω αν έχω ή πού θα τον βρω . Ψάχνοντας όμως βρήκα δύο (2) λύσεις . Λύση (1) : Στον epiphany πάω Αρχείο>Εκτύπωση>Generic Postscript και
το βγάζει σε μορφή .ps . Λύση (2) : Στον epiphany πάω Αρχείο>Αποθήκευση ως..... Εδώ μου το βγάζει σε html . Pdf γιοκ . Και οι δύο λύσεις είναι πολύ απλές αλλά δεν το σκέφτηκα καθόλου . Βέβαια σ'αυτή την περίπτωση δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο το cups-pdf που εγκατέστησα (μάλλον όχι) αλλά ούτως ή άλλως δουλεύει μια χαρά αν και όχι σε pdf .