Kubuntu: KDE 4 και προβλήματα

thanos | Τρί, 04/22/2008 - 21:29 | 2' | 2

Γεια σας παιδιά σήμερα έκανα εγκατάσταση το kubuntu και δεν πρόλαβα να το χαρώ το KDE με έσπασε τα νεύρα....Κάνω το πρώτο log-in μια χαρά και ωραία κλείνω το πισι και στην επόμενη είσοδος χάθηκε κάτω η μπάρα....Έχω φάει τον κόσμο και δεν βρήκα πως να την επαναφέρω και έχω μείνει χωρίς μπάρα...Καμιά ιδέα κανείς ;;;;;

Επίσης από το "κέντρο ελέγχου" όσο μπορεί να θεωρηθεί βολικό και συμμαζεμένο δεν έχω βρει τις διεγασίες που ξεκινούν στην εκκίνηση,γιατί είδα να φορτώνει το bluetooth που είναι άχρηστο αφού δεν έχω στο desktop.

Αυτά μέχρι στιγμής σίγουρα θα βρω κάτι να με ξυνίσει,gnome και πάλι gnome :).

edit:Αν δεν κάνω λάθος η μπάρα λέγεται kicker πάτησα στην κονσόλα για εκκίνηση και μου λέει πως δεν υπάρχει να κάνω εγκτάσταση.Κατεβάζει κάποια πακέτα.Ιδώμεν....

Τελικά εγκαταστάθηκε μια μπάρα αλλά όχι η προηγούμενη που είχε :(.

Φόρουμ
Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

thanos]

Επίσης από το "κέντρο ελέγχου" όσο μπορεί να θεωρηθεί βολικό και συμμαζεμένο δεν έχω βρει τις διεγασίες που ξεκινούν στην εκκίνηση,γιατί είδα να φορτώνει το bluetooth που είναι άχρηστο αφού δεν έχω στο desktop.

Προς το παρών το κέντρο ελέγχου είναι άθλιο

thanos]Τελικά εγκαταστάθηκε μια μπάρα αλλά όχι η προηγούμενη που είχε :(.

Δηλαδή;;; πώς είναι η νέα μπάρα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δεν έχει την μπάρα την μαύρη που έχει default το KDE 4 αλλά έβαλα το kicker μάλλον η μπάρα που υπήρχε στα παλιά kde.Αλλά μάλλον θα το φορμάσρω γιατί από τότε που έκανα ένα ctrl+alt+dlt δεν μπαίνει καν μέσα στην επιφάνεια εργασίας.Αν βρω αργότερα κάμια λύση θα την ποστάρω αν υπάρχει.