ΝΕΟΣ ΣΤΟ FEDORA

LoneWolf1311 | Τρί, 01/29/2008 - 20:37 | 1' | 15

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ LINUX ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ FEDORA 7. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ "ΜΙΚΡΗ" (ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΗΛΑΔΗ) ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ. ΤΟ FEDORA ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΣΕ ΦΟΡΗΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ. ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΕΡΟ ΕΧΩ WINDOWS XP ΚΑΙ ΕΝΑ ROUTER ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡΗΤΟ ΜΟΥ ΑΣΥΡΜΑΤΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ. (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ).
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!

Φόρουμ
Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

δες στο σημειο του φορουμ για το fedora για τις απαντησεις που ψαχνεις.αν δεν μπορεις να κανεις κατι ρωτησε συγκεκριμενα.

μια ερωτηση μονο.........γιατι το fedora 7 και οχι το 8?

ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ! ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟ 8 ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!

ε? μια χαρουλα ειναι.και γω τρεις μερες το εχω και ειναι πολυ φιλικο και δεν ειχα καποιο προβλημα.
αν ομως προτειμας το 7 παω πασο.
τι δεν παει καλα με το laptop σου? γραψε και λεπτομερειες για το hardware.

ΛΟΙΠΟΝ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ Κ ΟΡΕΞΗ!
ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΧΩ WINDOWS XP PRO ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΕΝΑ ROUTER ΤΗΣ CRYPTO ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ WF110E. ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΗΤΟ, ΟΣΟ ΕΙΧΑ WINDOWS, ΕΜΠΑΙΝΑ ΑΣΥΡΜΑΤΑ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΒΑΛΑ LINUX ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΚΑΡΤΑ ΔΙΚΤΥΟΥ, ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΦΑΛΜΑ: "NO LINK PRESENT. CHECK CABLE?"

γραψε ποια ειναι η καρτα που εχει το λαπτοπ.
ερχονται και οι μεγαλες δυναμεις οπου ναναι να σε βοηθησουν.

ΕΙΝΑΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ. BROADCOM CORPORATION BCM4306 802.11b/g WIRELESS LAN CONTROLLER

το μηνυμα που σσου βγαζει, εχω την εντυπψση οτι αφορα την ethernet συνδεση την οποια κ δεν βρισκει.
σιγουρα πας να ρυθμισεις την ασυρματη? μηπως κανεις καποιο βημα λαθος?
το chip της ασυρματης το εχει δει?

αν ειναι νεα εγκατασταση, ξανακαντη με fedora 8
καλυτερη και πιο ευκολη

δες και εδω
http://www.linuxinsider.gr/forum/fedora-8-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82

the hamster's is out there

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ CD-ROM ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝΤΙΓΡΑΜΜΕΝΑ CD. ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΗ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ. ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ 8 ΜΕ USB OR SOMETHING....!!
ΜΠΟΡΩ?

LoneWolf1311]ΕΙΝΑΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ. BROADCOM CORPORATION BCM4306 802.11b/g WIRELESS LAN CONTROLLER

λοιπον.

η 7 εχει δει την broadcom αλλα δεν θα δουλεψει. πιστεψε με θα σε δυσκολεψει.

(η 8 δεν εχει το παραμικρο προβλημα, θα μπει για πλακα. το ιδιο τσιπ εχουμε.)

τωρα εσυ αποφασιζεις.

σε 8 μπορεις να αναβαθμισεις απο την εκδοση dvd (υπαρχει στο τελευταιο τευχος του περιοδικου, η μεσω internet -κ αναγκαστικα ethernet συνδεση. κατι που θα παρει ωρα κ εξαρταται βεβαια και απο την ταχυτητα της συνδεσης σου)

the hamster's is out there

ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΕΧΩ 8MBPS. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΛΩΔΙΟ ΔΙΚΤΥΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΙΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ, ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΜΕ DVD. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ DRIVE ΜΟΥ!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΟΣ!!

αν ειναι απο το dvd ομως, εγω θα προτιμουσα εγκατασταση καθαρη.
(γιατι οχι? την εχεις κανει ηδη μια φορα)

the hamster's is out there

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ DVD. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΤΕΥΧΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΗΝΑ!!