το 7.10 σε usb flash

alfisti | Κυρ, 01/13/2008 - 23:26 | 1' | 15

εδω υπαρχει ενας χρησιμος οδηγος για να τρεξει το 7.10 απο flash usb

http://www.pendrivelinux.com/2007/09/28/usb-ubuntu-710-gutsy -gibbon-install/

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

ε λοιπον εχει εδω και πολυ καιρο που την ψαχνω τουτη την ιστορια.
εσυ την προσπαθησες και λειτουργει δηλαδη????????????
και το ποιο σημαντικο..............αν εγκαταστησω τα ubuntu σε ενα φορητο σκληρο μπορω μετα να τον χρησιμοποιω σε οποιονδηποτε Η/Υ?(εννοω να τρεχω τα ubuntu).

οχι εγω, αλλα ξερω απο γνωστο οτι λειτουργει.
Σε usb σκληρο θα τρεξει αλλα θα πρεπει μετα την εγκατασταση να ρυθμισεις καποια πραγματακια στον grub (εχουν γραφτει νομιζω στο forum).

Τωρα. (αν δεν παινεψεις το σπιτι σου κλπκλπ).
Γιατι σε flash δεν δοκιμαζεις το hamster? Ειναι πανευκολο.

δεν πας μια βολτα μεχρι το link που εχω πρωτο στην υπογραφη ακριβως απο κατω?
                

ωπα, sorry. Αν κ μπορεις να το ξεκινησεις.
Πηγαινε μεχρι το topic για το hamster που ειναι στο τελος των διανομων για να δεις  περι τινος προκειται

'Πηγαινε μεχρι το topic για το hamster που ειναι στο τελος των διανομων για να δεις  περι τινος προκειται'

δηλαδη???????????

μαλιστα. εξαιρετικα ενδιαφερον.........
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

  1. Θα βγαλω ακρη με το hamster? ειναι οσο ευκολο ειναι το ubuntu? (ειμαι εντελως ασχετος αν και προσπαθω να μαθω σιγα σιγα)
  2. Σε τι χωρητικοτητας usb flash χωραει?
  3. Και εδω χρειαζονται  ρυθμισεις μεσω grub?
  4. Βγηκε η εκδοση με gnome?
  5. Υπαρχει και σε αυτη την εκδοση κατι παρομοιο με τον synaptic για ευκολη εγκατασταση των προγραμματων?

paschalis_m]μαλιστα. εξαιρετικα ενδιαφερον.........
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

  1. Θα βγαλω ακρη με το hamster? ειναι οσο ευκολο ειναι το ubuntu? (ειμαι εντελως ασχετος αν και προσπαθω να μαθω σιγα σιγα)
  2. Σε τι χωρητικοτητας usb flash χωραει?
  3. Και εδω χρειαζονται  ρυθμισεις μεσω grub?
  4. Βγηκε η εκδοση με gnome?
  5. Υπαρχει και σε αυτη την εκδοση κατι παρομοιο με τον synaptic για ευκολη εγκατασταση των προγραμματων?

1 ευκολο ειναι.
2. 1gb
3. οχι τιποτα
4. το προσπαθουμε
5. ναι

δλδ το εχω στο φλασακι μου και οπου βρω Η/Υ το χωνω και λειτουργω μεσω linux????
καπου διαβασα οτι ασχολεισαι με linux απο τον φλεβαρη...............δλδ μετα απο 9 μηνες εβγαλες δικη σου διανομη?μα τοσο ευκολα ειναι?

paschalis_m]δλδ το εχω στο φλασακι μου και οπου βρω Η/Υ το χωνω και λειτουργω μεσω linux????
καπου διαβασα οτι ασχολεισαι με linux απο τον φλεβαρη...............δλδ μετα απο 9 μηνες εβγαλες δικη σου διανομη?μα τοσο ευκολα ειναι?

1. Ναι
2. Δικια μου οχι. Το εχω γραψει. Το mcn εξελληνισμενο και αρκετα αλλαγμενο.

Και linux ειχα και παλαιοτερα, αλλα με ενα απλο modem δεν γινοταν δουλεια. Για ολα "φταιει" το adsl

οδηγειες για το install και την περαιτερω λειτουργεια του που θα βρω?

μα τα γραφω ολα στα howto.
και εξαλλου εδω (η μαλλον εκει) ειμαστε

λοιπον μολις αγορασα ενα external hard disk (Western Digital 120GB) και ετοιμαζομαι να γινω hamster......................αντε να δουμε............
επιστρεφω με αποριες.............