Μετατροπή Avi ή Mpeg σε Vob

mrwave2002 | Κυρ, 07/18/2010 - 22:24 | 1' | 3

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος γρήγορος μετατροπέας βίντεο, για μετατροπή από Avi σε Vob (Video Ts Audio Ts)

όπως έκανε γρήγορα την μετατροπή στα Windows το Win Avi Video Converter (ταινία 700 Mb σε 20 λεπτά).

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Για ριξε μια ματια εδω http://www.linuxinsider.gr/forum/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82-dvd-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-dvd-player-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-devede

 

Φίλε vagrale13, το είδα το Link με τις οδηγίες για το Devede, αλλά εγώ ψάχνω αν υπάρχει κάποιος γρήγορος μετατροπέας που να κάνει σχετικά γρήγορα την μετατροπή από Avi σε Video Ts ή σε Iso (700 mb περίπου σε 25 λεπτά), γιατί το Devede το δοκίμασα και με την επιλογή μετατροπή σε αρχείο μορφής δίσκου και σε Iso Format,αλλά την κάνει την δουλειά σε 2 ώρες περίπου για 1 700αρι. Φαντάσου να είναι και 2 Cds η ταινία θα θέλει 3 ώρες; Στα Windows υπήρχε και το VSO αλλά και πάλι αργούσε.Και είχα πολύ βολευτεί με το Win Avi Video Converter.

H ερώτηση μου είναι η εξής. Ξέρει κανείς κανέναν γρήγορο κονβέρτορα που να με βολεύει;

Δουλεύω σε περιβάλλον Gnome και η διανομή μου είναι Ubuntu 10.04.