πρόβλημα με Tp-link Tl wn 321g rt73 chip στο Backtrack 4 r1

ven4enco_sevilia | Παρ, 11/19/2010 - 16:01 | 2' | 7

Καλήμερα παΐδια,είμαι κενουργιος στο φόρουμ,και κάλος σας βρήκα!Εχω διαβαζει πολα φορουμς σχετικα με το προβλημα μου στα ζενα sites αλλα δεν βρικα ακρι ,και μακαρι αν μπορει καπιον απο σας να με βοηθήσει. εχω το Backtrack 4 r1 και το τρεχω απο live cd στη δικια μου περιπτοση απο usb! Εχο το Tp-link tl wn 321g me chip rt73 το οπιο απο τα φόρουμ κατάλαβα ότι δουλεύει out of the box!ολα καλά άλλα μου δείχνει το pwr πάντα μείον σε όλα τα δίκτυα ,και το δικό μου το όπιο είναι διπλά στο pc μου σαν να είναι out of range!!!να σας γράψω τι μου βγάζει!
codes:
bt#airmon-ng start wlan0
bt#airmon-ng monitor mode is enabled on mon0
injection works 100%
bt#airodump-ng
μου βγάζει κανονικά τα δίκτυα ,επιλέγω το δικό μου
bt#airodump-ng -w wep -c 11 --bssid 00:11:22:33:$4:55 mon0 μετά πατάω enter και μου δείχνει ότι το pwr είναι -35 και σχεδόν δεν κατεβάζει κανένα data η αν κατεβάζει είναι πάρα πολύ αργό ,και κανονικά μου βγάζει όλα τα δίκτυα -60 - 70 pwr ???
Αν μπορεί κάνεις να μου δώσει καμιά συμβολή ,και να με βοήθησε! Σας ευχαριστώ!!!

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Και ποιος ο λογος να χρησιμοποιεις το backtrack?
Το backtrack δεν συνιστατε για καθημερινη χρηση, και ιδικα για νεους χρηστες!
Δοκιμασε με καποια αλλη διανομη οπως π.χ. Ubuntu, Mint, κλπ. οπου λογικα θα λειτουργει out of the box!

ναι άλλα στο ubuntu με την εντολή airmon-ng δεν μου δείχνει το interface !ενώ στο backtrack αναγνωρίζει το chip rt73 :(((( plaese help me:((

Ποιος ο σκοπος χρησης του aircrack-ng ?
Για να σπασεις τον κωδικο απο το ασυρματο του γειτονα?

Να σπάσω το δικό μου ,στη γετουνια μου δεν υπάρχουν wep δίκτυα άλλα το δικό μου μου το δείχνει pwr- 35 ενώ είναι διπλά μου το router !

ven4enco_sevilia]
codes:
bt#airmon-ng start wlan0
bt#airmon-ng monitor mode is enabled on mon0
injection works 100%
bt#airodump-ng
μου βγάζει κανονικά τα δίκτυα ,επιλέγω το δικό μου
bt#airodump-ng -w wep -c 11 --bssid 00:11:22:33:$4:55 mon0

Tο 00:11:22:33:$4:55 ειναι το bssid σου ή η mac adress σου;

όσο για το -35 δεν νομιζω να ειναι προβλημα και το δικο μου μειον
ηταν όταν το δοκιμασα

In a world without walls and fenches

who needs Windows and Gates?

το bssid και το mac adress δεν είναι το ίδιο πράγμα?? το bssid μου είναι!

Εννοουσα την mac της καρτας σου

Για να ανεβασεις το data πρεπει να τρεξεις to aireplay

In a world without walls and fenches

who needs Windows and Gates?