Κάρτα Γραφικών , δεν δίνει επιλογή της επιθυμητής ανάλυσης

g.b | Σάβ, 11/13/2010 - 10:11 | 1' | 6

Καλημέρα παιδιά ,

έχω από εχτές το πρωί που βασανίζομαι με αυτήν την κάρτα

http://www.gigabyte.com.gr/products/vga/specs/gv-nx96t512h.html

δοκίμασα 4-5 διανομές , μέχρι και windows xp !!!!

η οθονούλα μου είναι μια 1440χ900 και η κάρτα μου δίνει σαν μέγιστη επιλογή 1360χ768

όπως καταλαβαίνετε είναι λιγάκι θολά τα πράγματα ....

έχω δοκιμάσει αρκετά ....και μην πεταχτεί κανένας έξυπνος τώρα (λέγε με ιπποκράτη)

να μου πει να εγκαταστήσω τον οδηγό γιατί θα το πετάξω όπως είναι και το pc και το γραφείο ...

αν γνωρίζει κάποιος κάτι...

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Δεν με λένε Ιπποκράτη, οπότε νομίζω μπορώ να το παίξω έξυπνος, ε;
Με ποιόν driver δουλεύεις;

Όπως και να έχει πόσταρε στο pastebin.com τα περιεχόμενα του /var/log/Xorg.0.log και δώσε μας το link να δούμε τι γίνεται πιο αναλυτικά.

g.b]

έχω δοκιμάσει αρκετά ....και μην πεταχτεί κανένας έξυπνος τώρα (λέγε με ιπποκράτη)

να μου πει να εγκαταστήσω τον οδηγό γιατί θα το πετάξω όπως είναι και το pc και το γραφείο ...

αν γνωρίζει κάποιος κάτι...

Από πότε αρχηγέ μου, έχω κάνει τον έξυπνο και έχω πει τέτοιο πράγμα, μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις;
-------------------------------------------------------------------------------------

Στο manual http://download1.gigabyte.ru/manual/vga_manual_gv-nx96t-series_e.pdf αμα πας προς το τελος γραφει τις υποστηριζομενες αναλυσεις αλλα δεν εχει πουθενα την δικια σου αναλυση.Λες αυτο να φταιει?

www.ktmhellasclub.gr

tek640]Στο manual http://download1.gigabyte.ru/manual/vga_manual_gv-nx96t-series_e.pdf αμα πας προς το τελος γραφει τις υποστηριζομενες αναλυσεις αλλα δεν εχει πουθενα την δικια σου αναλυση.Λες αυτο να φταιει?

www.ktmhellasclub.gr

Δεν νομίζω να φταίει αυτό. Εκεί που γράφει τις αναλύσεις, έχει μόνο τα standard modes. Η ανάλυση 1440x900 όπως και άλλες πχ 1680x1050 δεν είναι standard modes και γι'αυτό δεν αναγράφονται. Kαι μάλλον αποκλείεται να μην υποστηρίζει μια GeForce 9xxx την 1680x1050, είναι πολύ διαδεδομένη.

ippokratis]

g.b]

έχω δοκιμάσει αρκετά ....και μην πεταχτεί κανένας έξυπνος τώρα (λέγε με ιπποκράτη)

να μου πει να εγκαταστήσω τον οδηγό γιατί θα το πετάξω όπως είναι και το pc και το γραφείο ...

αν γνωρίζει κάποιος κάτι...

Από πότε αρχηγέ μου, έχω κάνει τον έξυπνο και έχω πει τέτοιο πράγμα, μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις;
-------------------------------------------------------------------------------------

eimai se alloynou pc tora alla den mporo na antistatho tha to grapso akoma kai se greeklish

AMAN re ippokrati ....aman pia ....

mia fora na katalabeis to xioumor kai ti ston kosmo ....

diladi to gegonos na kanoume ligo plakitsa den pernaei katholou apo to myalo sou...?

ti na po re gmt mou ....

adminia trabate mou mia diagrafi...giati mallon den exo aytin tin

dynatotita .....

aidiasa pleon ....

ai sta diala.....

kali synexeia stin diadosi toy eleytheroy logismikou .....

Δεν πας καλά, αγόρι μου! Για ποιο χιούμορ μιλάς; Είναι χιούμορ ν' αποκαλείς τον άλλον "εξυπνάκια" που σου λέει άκυρα πράγματα; Και, στην τελική, δεν σε μάλωσα. Ζήτησα να μου εξηγήσεις γιατί προσωποποιείς εμένα ως "έξυπνο" που λέει παπαριές για να περνά η ώρα.
Και μ' αρέσει που τα παίρνεις κιόλας και το πάιζεις και αηδιασμένος, λες και σε έβρισε κανείς ή σου την είπαμε πολλές φορές!
Τώρα, αν θες να ...διαγραφείς, κάνε απενεργοποίηση του λογαριασμού σου!
Ρε, τι άλλο θα συναντήσω εδώ μέσα!!!
-------------------------------------------------------------------------------------