Νέο ελληνικό site και forum του Linux Mint.

marlene | Τετ, 02/10/2010 - 01:27 | 2' | 25

Mία πολύ ευχάριστη είδηση με περίμενε στο mail box μου σήμερα. Μου ανακοίνωσαν την δημιουργία του πρώτου καθ' όλα ελληνικού site και φόρουμ αφιερωμένων στο Linux Mint. Δημιουργήθηκαν από τον giorgostriant και έχουν στόχο την υποστήριξη και την ανάπτυξη του linux mint από τους Έλληνες φίλους του. Εννοείται ότι το site αυτό και το forum έγινε με την άδεια του clem ο οποίος είναι και ο βασικός developer του mint και φυσικά φιλοξενείται σε δικό του domain, στα ελληνικά, και όχι όπως το άλλο που ήταν στους servers του διεθνούς site του linux mint. Εύχομαι να πάει και αυτή η σελίδα το ίδιο καλά και γενικότερα εύχομαι να έχει μπόλικες συμμετοχές από παλιούς και νέους φίλους του Linux Mint. Θα τα βρείτε Το site εδώ http://www.linuxmint-greek.totalh.com/ και το φόρουμ εδώ: http://linuxmint-gr.forumn.net/forum.htm και ελπίζω να τα τιμήσετε με την συμμετοχή σας και τις εποικοδομητικές απόψεις σας ώστε να γίνει ακόμα καλύτερο.

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Παιδιά περιμένω να ακούσω τις απόψεις σας για το νέο site k forum του linux mint ώστε να γίνει ακόμα καλύτερο..

giorgostriant]

Παιδιά περιμένω να ακούσω τις απόψεις σας για το νέο site k forum του linux mint ώστε να γίνει ακόμα καλύτερο..

 

'Οπως μπήκα, έτσι στα καπάκια βγήκα, γιατί αλλιώς θα μου βγαίνανε τα μάτια με τέτοια χρώματα βρε παιδιάααααα.   Κάντι κάτι να είναι ξεκούραστο, μιλάμε για φόρουμ που σημαινει , διαβάζεις , γράφεις, αφιερώνεις χρόνο με λίγα λογια και πρέπει να είναι ξεκούραστη η σελίδα.

Αυτό σαν αρχική μου παρατήρηση, τα υπόλοιπα αργότερα.

 

~~~~~~~~


για κάντε κλικ στην

υπογραφή

Χμμμ, υπήρχε ιδιαίτερος λόγος να δημιουργηθεί νέο φόρουμ για τους Έλληνες χρήστες, από την στιγμή που υπήρχε ήδη Ελληνική Section στο επίσημο φόρουμ του Mint;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

κάτι σαν deja vu μου φαίνεται ....

 

 

σαν να την θυμάμαι την μάτζικα πριν από καιρό να λέει κάτι linuxmint  .....

 

πάντως όμορφο ....πολύ χρώμα ....

ippokratis]

Χμμμ, υπήρχε ιδιαίτερος λόγος να δημιουργηθεί νέο φόρουμ για τους Έλληνες χρήστες, από την στιγμή που υπήρχε ήδη Ελληνική Section στο επίσημο φόρουμ του Mint;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Τι να σου πω Ιπποκράτη μου.. Μη ρωτάς εμένα. Ξέρεις δεν το έφτιαξα εγώ. :)

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Πάντως βλέπω ότι οτιδήποτε "νέο" πάει πάει και κάπως στραβά σας κάθεται.. Γιατί άραγε; Αυτή είναι μία απορία που έχω και όποιος μπορεί ας μου την λύσει.
Οτιδήποτε νέο ενοχλεί, θα υπάρξει ερώτηση κάθε φορά.. "μα γιατίι;;;"

Αφού λοιπόν κάθε φορά μας "φτάνουν αυτά που έχουμε" τότε γιατί ρε μάγκες δεν καθόσασταν και με το καταπληκτικό λογισμικό της M$;;
Τι σας έπιασε και μπήκατε στην ταλαιπωρία να ασχοληθείτε με το linux αφού υποτίθεται ότι η M$ έκανε "τα πάντα και καλύτερα";;

Και για να μην διαβάσω οτιδήποτε δηλώνω από τώρα ότι συμφωνώ και συγχαίρω τον Γιώργο για την πρωτοβουλία του να ξεκινήσει ένα ελληνικό site για το linux mint και ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα αν υπάρχουν και ένα και δύο και εκατό τέτοια φόρουμς αφού για μένα, αυτό σημαίνει ότι ο νέος κόσμος ασχολείται, μετέχει στα πλαίσια των δυνατοτήτων του και επιθυμεί να βλέπει όλο και καλύτερα πράγματα.. Για αυτό και θα έχεις και την απεριόριστη υποστήριξη μου.. :)

Αυτά...

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Εφόσον αγαπάει την διανομή του και μπορεί να το στηρίξει , καλά έκανε και μπράβο του.  Έτσι όπως πράξανε και τα παιδιά που φτιάξανε το φόρουμ του Mandriva, του ubuntu, του sidux και πάει λεγοντας. Τώρα με πόσα μέλη θα πορευτεί το κάθε φόρουμ, αυτό είναι άλλο θέμα .

 

~~~~~~~~~

 


για κάντε κλικ στην

υπογραφή

marlene] " Αφού λοιπόν κάθε φορά μας "φτάνουν αυτά που έχουμε" τότε γιατί ρε μάγκες δεν καθόσασταν και με το καταπληκτικό λογισμικό της M$;; Τι σας έπιασε και μπήκατε στην ταλαιπωρία να ασχοληθείτε με το linux αφού υποτίθεται ότι η M$ έκανε "τα πάντα και καλύτερα";;

εγώ για αυτό έχω τις αμφιβολίες μου...το κατά πόσο δηλαδή έχουΜΕ μετακινηθεί στο λίνουξ .....

νταξ σίγουρα υπάρχουνε και οι σκληροπυρηνικοί που σβήσαν τα σβίστα σβήσαν τα σκ...ά σόρρυ τα εφτά ήθελά να πω ....

αλλα όλο και υπάρχουνε στα πισιά μας ....δείτε τα ποσταρίσματα και καταλάβετε ....

σιγά μην σβήσουμε τα windows ...

εδώ και ένα τετράμηνο έχω πάρει imac και από την δεύτερη εβδομάδα ψαχνόμουνα για το parallels που σε επιτρέπει να εγκαταστήσεις windows στο mac ....

και να το bootcamp και να το ένα και να το άλλο ....

καταλάβαμε?

στα φόρουμ που ασχολούνται με το mac υπάρχουνε χιλιάδες ποστς για το πως θα βάλεις παραθύρια σε mac ...ΣΕ MAC καταλάβαμε ή να πηδηχτώ από το παράθυρο?

και μου λέτε τώρα ότι το θέμα είναι το ubuntu ή το linuxmint?

καπνός για το κύριο θέμα:

windows θα μπορώ να βάλω?

ναι ναι wubi .....

α, οκ ησύχασα τώρα ....

άντε καλή νύχτα .....

Συνχαρητιρια για την προσπαθεια,τα Mint ειναι μια απο τις διανομες που σκοπευω να ασχολιθω στο αμεσο μελλον

Στο φορουμ δεν μπηκα γιατι ειναι αργα και ειμαι πολυ κουρασμενος για να κανω εγγραφη,ασε που η μονη επαφη που εχω με τα Mint ειναι οτι ειχα προσπαθησει να βαλω μια εκδοση περιση σε ενα λαπτοπ με 256 ram και τοτε οντας χρηστης των λινουξ 2-3 μηνες δεν τα καταφερα,οποτε ξαναεβαλα τοτε Xubuntu.Αλλα το Σαητ εχει ενα θεμα με τα χρωματα και σε φασεις σου βγαζει τα ματια,ειδικα αυτο το διαβαστε περισσοτερα... πικρα αλλα ειναι κατα τα αλλα καλοσχεδιασμενο και εγω την ειδα οτι αυτοι που το κανανε βαλαν μερακι και μπραβο τους.

Τωρα φιλε g.b νομιζω πως η Marlene εχει δικιο στο:

[  Οτιδήποτε νέο ενοχλεί, θα υπάρξει ερώτηση κάθε φορά.. "μα γιατίι;;;"

Αφού λοιπόν κάθε φορά μας "φτάνουν αυτά που έχουμε" τότε γιατί ρε μάγκες δεν καθόσασταν και με το καταπληκτικό λογισμικό της M$;;
Τι σας έπιασε και μπήκατε στην ταλαιπωρία να ασχοληθείτε με το linux αφού υποτίθεται ότι η M$ έκανε "τα πάντα και καλύτερα";;  ]

Οσο για αυτα που λες για τα Windows ομολογω πως οταν τα πρωτοδιαβασα ενιωσα λιγο μαλακας που εγω τα εχω πεταξει και εφαγα τα μουτρα μου στην κυριολεξια εδω και εναν χρονο και κατι για να μαθω να τα λειτουργω γιατι ολα αυτα που διαβαζα εδω μεσα και αλλου μου το βαλαν πεισμα να πεταξω τα παραθυρα απο το παραθυρο,γιατι στην τελικη εγω δεν κανω και καμοια πραγματικη δουλεια με τον υπολογιστη οποτε μπορουσα να μεινω εκει,απο την αλλη ομως ο καθενας κανει οτι πιστευει πως ειναι σωστο και κανενας δεν μου εβαλε κανενα οπλο στο κεφαλι για να το κανω.Δεν κατακρινω αυτα που λες απλα για λιγο εκρινα εξ ιδιων τα αλλοτρια και ενιωσα περιεργα.

Δεν μπορεσα επισεις να καταλαβω στο που εξυπηρετουν τα σχολια  #3 και  #4 μιας και για ολες τις μεγαλες διανομες υπαρχουν διαφορα φορουμ,μπλογκ,σαητ κ.τ.λ. ο καθενας βαζει το λιθαρακι του,χωρια το οτι σε αυτες τις περιπτωσεις πιστευω πως ισχυει ο κανονας: Lead,follow or get out of the way.

 

You may say I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will be as one

warlordfff]

Οσο για αυτα που λες για τα Windows ομολογω πως οταν τα πρωτοδιαβασα ενιωσα λιγο μαλακας που εγω τα εχω πεταξει και εφαγα τα μουτρα μου στην κυριολεξια εδω και εναν χρονο και κατι για να μαθω να τα λειτουργω γιατι ολα αυτα που διαβαζα εδω μεσα και αλλου μου το βαλαν πεισμα να πεταξω τα παραθυρα απο το παραθυρο,γιατι στην τελικη εγω δεν κανω και καμοια πραγματικη δουλεια με τον υπολογιστη οποτε μπορουσα να μεινω εκει,απο την αλλη ομως ο καθενας κανει οτι πιστευει πως ειναι σωστο και κανενας δεν μου εβαλε κανενα οπλο στο κεφαλι για να το κανω.Δεν κατακρινω αυτα που λες απλα για λιγο εκρινα εξ ιδιων τα αλλοτρια και ενιωσα περιεργα.

Δεν μπορεσα επισεις να καταλαβω στο που εξυπηρετουν τα σχολια  #3 και  #4 μιας και για ολες τις μεγαλες διανομες υπαρχουν διαφορα φορουμ,μπλογκ,σαητ κ.τ.λ. ο καθενας βαζει το λιθαρακι του,χωρια το οτι σε αυτες τις περιπτωσεις πιστευω πως ισχυει ο κανονας: Lead,follow or get out of the way.

 

You may say I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will be as one

Καλημέρα,
Νομίζω ότι παρεξήγησες το σχόλιο μου το οποία ήταν καθόλα ειρωνικό.
Για μένα η οποιαδήποτε νύξη για το τι εξυπηρετεί ένα ακόμα φόρουμ ή site που ασχολείται με το ελεύθερο λογισμικό, είναι έμμεση πλην σαφής νύξη για το τι εξυπηρετεί εν γένει στο σύνολο του το ελεύθερο λογισμικό.
Όταν κάποιος ρωτάει τι χρειάζεται ένα καινούργιο φόρουμ, ένας καινούργιος σύλλογος, μία καινούργια διανομή ή εφαρμογή, η μόνη απάντηση που μπορεί να λάβει είναι αυτή της M$. Δηλαδή ένα μονοπώλιο που δεν επιτρέπει να υπάρξει τίποτα άλλο.
Μία τέτοια ερώτηση τροφοδοτεί με επιχειρήματα αυτήν την λογική και τίποτα περισσότερο.

Λυπάμαι που είμαι δηκτική και ενδεχομένως κάνω ορισμένους να νιώθουν κάπως επειδή διατηρούν ακόμα λογισμικό της συγκεκριμένης εταιρίας στον υπολογιστή τους, αλλά η δηκτικότητα μου αυτή δεν στοχεύει το συγκεκριμένο κόσμο, αλλά όλους εκείνους που θεωρούν ότι εφόσον υπάρχει κάτι κάπου δεν μπορεί να υπάρξει και κάτι επιπλέον.

Για μένα είναι αντιφατικό να υποστηρίζουμε το ΕΛ/ΛΑΚ όταν δεν μπορούμε να δεχτούμε ότι ΕΛ/ΛΑΚ σημαίνει ελεύθερη συμμετοχή και δημιουργία από όλους, στα πλαίσια πάντα των δυνατοτήτων τους, και όχι περιορισμός της δημιουργικότητας με το πρόσχημα ότι κάποιος τομέας έχει ήδη καλυφθεί από κάποιον που προηγήθηκε.. και αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά από αυτά που υπάρχουν ήδη και λειτουργούν με "πατέντες" και αυτά που είναι ελεύθερα εντελώς.

Τώρα αν κάποιος είναι υποχρεωμένος να χρησιμοποιήσει ένα πατενταρισμένο λογισμικό, που δεν είναι κατ' επέκταση ελεύθερο, λόγο των συνθηκών που επιβάλουν οι κανόνες της αγοράς, το σέβομαι και δεν το σχολιάζω και ούτε βάλω εναντίον εκείνων που εξαναγκάζονται να το κάνουν αυτό. Και αυτό γιατί έχω γνώση των αδυναμιών που έχει ακόμα το ελεύθερο λογισμικό, που όμως δεν εξαρτώνται από την θέληση και την δημιουργικότητα αυτών που μετέχουν στην ανάπτυξη του, αλλά από την θέληση και τις βουλήσεις αυτών που ελέγχουν την ευρύτερη λειτουργία της ψηφιακής αγοράς. ( και αναφέρομαι σε προγράμματα που δεν υπάρχουν για linux, σε οδηγούς συσκευών που δεν διατίθενται για την συγκεκριμένη πλατφόρμα και για την λογική των εταιριών που δεν βγάζουν στην αγορά συσκευές που υποστηρίζουν την συγκεκριμένη πλατφόρμα επίσημα. )

Κάθε νέα προσπάθεια που γίνεται, και ειδικά στην Ελλάδα, θα έπρεπε να επικροτείται ανεξάρτητα από το αν το αποτέλεσμα ταυτίζεται με την αισθητική μας άποψη.. ( μιας και αναφερθήκαμε στα χρώματα).
Αν μη τι άλλο αυτή η προσπάθεια αποδεικνύει ότι υπάρχει διάθεση και μεράκι και δημιουργικότητα και φυσικά πρόθεση να γίνει κάποια, μία οποιαδήποτε προσπάθεια για κάτι καλύτερο.

Και για να κλείσω το σεντονάκι μου.. Για να πας στην Κίνα.. πρέπει να ανοίξεις πρώτα την πόρτα του σπιτιού σου.. ( και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε... :) )

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Επειδή το σχόλιο #3 που αναφέρει ο warlordfff από πάνω, είναι δικό μου, εγώ δεν καταδίκασα την προσπάθεια των παιδιών, για να εξηγούμαι!  Απλά, ενώ είχε οργανωθεί ένα αρκετά δυνατό, με πολλά θέματα και ενότητες, φόρουμ του Mint, αποκλειστικά για Έλληνες χρήστες, δημιουργήθηκε τώρα ένα νέο. Απλή απορία, χωρίς υπόννοιες και χωρίς καμμία ασφαλώς μομφή για τον εμπνευστή. Τώρα για όσους κρατάνε τα Windows στους υπολογιστές τους, έχοντας τουλάχιστον 1 χρόνο χρήσης του Linux, τι να πω, περαστικά τους!

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

ippokratis]

Τώρα για όσους κρατάνε τα Windows στους υπολογιστές τους, έχοντας τουλάχιστον 1 χρόνο χρήσης του Linux, τι να πω, περαστικά τους!

 

χωρίς καμιά διάθεση αντιδικίας , 

 

αλλά νομίζω ότι τα ακυρώνεις όλα ....

 

επειδή δηλαδή κάποιος /α δεν συμφωνεί και δεν κάνει ή δεν νιώθει όπως εσύ πάει να πει ότι είναι άρρωστος και του εύχεσαι περαστικά ....???

 

αν ήμουν κακός θα σου έλεγα διάφορα ...αλλά η εποχή που βριζόμασταν πίσω από τις οθόνες ανήκει στο παρελθόν ....

 

άκου περαστικά ....

 

 

Φίλε, εγώ γράφω σ' ένα φόρουμ που εκφράζει τον χώρο μου! Αν είσαι φίλος των Windows, το πρόβλημα είναι δικό σου!

(Χωρίς διάθεση αντιδικίας, πάντα!)

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

ippokratis]

Φίλε, εγώ γράφω σ' ένα φόρουμ που εκφράζει τον χώρο μου! Αν είσαι φίλος των Windows, το πρόβλημα είναι δικό σου!

(Χωρίς διάθεση αντιδικίας, πάντα!)

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

 

 

 

οκ....

ippokratis]

Επειδή το σχόλιο #3 που αναφέρει ο warlordfff από πάνω, είναι δικό μου, εγώ δεν καταδίκασα την προσπάθεια των παιδιών, για να εξηγούμαι!  Απλά, ενώ είχε οργανωθεί ένα αρκετά δυνατό, με πολλά θέματα και ενότητες, φόρουμ του Mint, αποκλειστικά για Έλληνες χρήστες, δημιουργήθηκε τώρα ένα νέο. Απλή απορία, χωρίς υπόννοιες και χωρίς καμμία ασφαλώς μομφή για τον εμπνευστή. Τώρα για όσους κρατάνε τα Windows στους υπολογιστές τους, έχοντας τουλάχιστον 1 χρόνο χρήσης του Linux, τι να πω, περαστικά τους!

Δημιουργήθηκε ένα νέο γιατί έτσι είναι το linux. Είναι πολυμορφικό και πλουραλιστικό. Αυτό δεν γουστάρουμε στην τελική πάνω στο linux;; Ότι έχει απ' όλα; :)
Ε έχει και πολλαπλά φορουμς και πολλαπλά sites για κάθε διανομή, και ο καθένας μπορεί να κάνει αυτό που του κάνει κέφι..
Δεν θα έπρεπε να ρωτάς αυτό το πράγμα ρε Ιπποκράτη. Πόσο μάλλον από την στιγμή που κατανοείς και υποστηρίζεις ότι πρέπει να είμαστε ενάντια στα μονοπώλια. Εσύ ο ίδιος λες ότι όποιος κρατάει windows ενώ έχει για κάμποσο καιρό linux έχει θέμα.. Πως γίνεται να ρωτάς γιατί ο Γιώργος έφτιαξε site για το mint. Και μιας και το ανέφερα.. Είχαμε στην Ελλάδα site για το linux mint; Ε;;;

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Ε;;; Γιατί μου έκανε όλο το ποστ μαύρο;; Μη χειρότερα.. ( θα φτιάξει κανείς αυτόν τον editor γαμώ το;; )

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Οσο πιο πολλοι τοσο πιο καλα για ολους,πολυφωνια ετσι ωστε να μην μονοπολει κανενας

You may say I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will be as one

Καλή αρχή και καλή συνέχεια στο νέο site του mint γιατί πρόκειται για μια από τις "φιλικότερες" διανομές για νέους. 

@ ippokratis : Υπάρχουν και περιπτώσεις όπου τα windows "πρέπει" να μείνουν γιατί το Linux δεν μπορεί να τρέξει κάποια προγράμματα (π.χ. Στατικά). Μην μας κακολογείς γι αυτό.  

marlene ο editor έχει "γκρινιαρόμετρο" και μόλις ξεπεράσουμε μια τιμή τα κάνει όλα μαύρα.

Kαλά Ιπποκράτη.. Αυτή είναι υπογραφή! Την έβγαλα από το quote και ξεκόλλησε ο editor!

Λοιπόν.. πολύ το συζητήσαμε το θέμα. Σύρτε τα ταλαιπωρημένα σας κορμιά και ελάτε να στηρίξουμε το φορουμάκι!
ΟΛΟΙ.. Συμπαράσταση λαέ να μας δει και clem να μας καμαρώσει που φτιάχνουμε τέτοια ωραία φόρουμς..

Και όσοι την είπατε για τα χρώματα περάστε να το δείτε τώρα που το σουλούπωσα σαν καλή νοικοκυρά που είμαι.. ( άντε γιατί με χώσατε να κάνω ντεκορασιόν.. :P )

Παιδιά μου συνέβη κάτι πολύ φοβερό σήμερα.. :( :(

Φύσαγε πολύ και μου σκίστηκε ο χαρταετός μουουουουουυυυυ... και είμαι πολύ στενοχωρημένη.. :(

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Βρε παιδες μη χαλιομαστε για χαζομαρες.

Αφ' ενος πιστευω πως ο Ιπποκρατης, το εγραψε εννοωντας, τις μη εξιδεικευμενες περιπτωσεις που απλα εχουν τα win, ετσι απο συνηθεια, απο χαζομαρα, απο ανασφαλεια, απο βλακεια, απ'οτι τεσπα....

Τωρα οπαδοι δεν υπαρχουν τη σημερον ημερα. Ξερω περιπτωσεις ουκ ολιγες, που εχουν duallboot, με win (ειτε Linux, ειτε OSX) μονο & μονο για να παιζουν 1 παιχνιδι.

Απο εκει & περα δε το θεωρω κακο να εχεις 1-2-3-4 η οσα λειτουργικα θελεις στα μηχανηματα σου. Λογω αναγκης, απο χομπυ, απο περιεργεια, απο πουλ μουρ*, ως τον οποιο λογο.

Θεμιτο. Αν εχει καποια σημασια, αυτο ειναι σε ποιο λειτουργικο περνας το πιο πολυ χρονο.

Εχω δει με τα ματια μου  υπολογιστη, χειροποιητο μαλιστα, ακομα & το κουτι του, με τα εξης λειτουργικα συστηματα, στον Boot Manager:

-Free Dos

-Windows 95

-Wimdows 98

-Windows XP

-Windows Vista

-React OS

-Solaris

-Free BSD

-Debian

-Ubuntu

-Gentoo

-Madriva

& φυσικα εχει αλλο ενα χειροποιητο (μονο κονσολα), που εχει εγκαταστησει με virual machines, τα: GoogleChromeOS, Android & κατι ακομα που δε θυμαμαι.

 Tα χρησιμοποιει ολα?? Προφανως οχι. Τελικα το πιο πολυ του χρονο τον πεrναει στο Gentoo.

 

Υ.Γ: Λελουδι ειναι ο editor εδω & μηνες. & το site, γενικοτερα. Αν εβαζε & εκεινο το ρημαδοlink γι' αποσυνδεση ο Δημητης επανω, θα ηταν σουπερ. Οψονται αλλαγες γενικοτερα ομως, οποτε υπομονη....

 

*πουλ μουρ= πουλαω μουρη

Π.Σ.Π.Α

 

 

Guys, ψυχραιμία!

@ marlene: Μπράβο στον φίλο μας που έφτιαξε το site/forum και εννοείται ότι πρέπει να στηριχθεί εφόσον δημιουργήθηκε. Το μόνο που έκανα, ήταν ότι εξέφρασα την απορία επειδή η Ελληνική section στο επίσημο forum, πήγαινε μια χαρά από δημοσιεύσεις, αναγνώσεις και μέλη. Εκείνο το φόρουμ τώρα θα καταργηθεί; Αυτό είναι το θέμα. Εγώ, φυσικά, δεν παίρνω ποσοστά για να υποστηρίξω το επίσημο (:D), απλά θα έχει το ίδιο κοινό και πιθανόν να αχρηστευτεί το αρχικό.

@ stampantazopoulos: Δεν κακιώνω όσους έχουν αναγκαστικά Windows για την δουλειά τους που πιθανόν απαιτεί εξειδικευμένα προγράμματα. Εννοώ αυτό που είπε ο Κωνσταντίνος και κατάλαβε και η Μαριαλένα. Φυσικά, είναι δικαίωμά μου, να εκφράζω την άποψή μου για την πιο σιχαμερή εταιρεία που λειτουργεί στην υφήλιο, χωρίς να δέχομαι μομφές μέσα σ' ένα δικό μου φόρουμ. Νομίζω! :)

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

giorgostriant]

Παιδιά περιμένω να ακούσω τις απόψεις σας για το νέο site k forum του linux mint ώστε να γίνει ακόμα καλύτερο..

 

 

 - Στην αρχική σελίδα (http://www.linuxmint-greek.totalh.com/) βγάλτε το repeat x από το css γιατί στις υψηλές αναλύσεις αρχίζει το φόντο και επαναλαμβάνεται.

Κι αυτό δεν είναι ωραίο, δημιουργεί την εντύπωση "βάλε κάτι γιατί σε 5 είμαστε στον αέρα".

 - Το marquee στα αριστερά (Πρόσφατα Θέματα) να πηγαίνει λίγο πιο αργά. Σκοπός είναι να διαβάζεται άνετα κι όχι να σε αγχώνει μη σου ξεφύγει καμμιά λέξη.

 - Παρόντες Χρήστες --> Δες όλη τη λίστα, ο χάρτης είναι αλλού για αλλού. Δεν ξέρω αν έχει νόημα να υπάρχει αν δίνει λάθος στοιχεία.

 - Ευτυχώς βγάλατε το σήμα του xbox από τα buttons.

 

Καλορίζικο το forum...

 Δεν λεω και εγω μιντ λινουξ εχω βαλει, υπαρχουνε και λινουξ σε γευση δυοσμου ?

 

----------------------------- diver.gU.U

bratsos]

 Δεν λεω και εγω μιντ λινουξ εχω βαλει, υπαρχουνε και λινουξ σε γευση δυοσμου ?

 

----------------------------- diver.gU.U

XA XA XA XA XA XA .. Όχι μόνο με μέντα για να έχεις φρέσκια αναπνοή και να σου κάθονται τα γκομενάκια! :P

*******

Ποιος κάνει σκανταλιές;;; :P

www.podilato-forum.gr