ψαχνω οδηγο για wireless για puppel 4.20

lolek | Σάβ, 08/22/2009 - 19:48 | 1' | 5

ψαχνω οδηγο για wireless για acer aspire 1641 με  puppel 4.20 εγκατεστημενα στο σκληρο του.

με το ethernet ολα καλα.

αντεγραψα το wireless_fix.tar.gz στο

 /lib/modules/2.6.25.16/kernel/net/ οπως ειχε πει καποιος σε προηγουμενο ερωτημα.

μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

τι εννοείς το αντέγραψες?

πρέπει πρώτα να το αποσυμπιέσεις. έτσι?

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/

παιζει να  ξεχασα να το αποσυμπιεσω αν και δεν νομιζω αλλα θα ξαναπροσπαθησω.

το αρχειο save που λεει οτι πρεπει να δημιουργησω πως το δημιουργω?καθώς κανω reboot?

βρηκα στο site της intel τον οδηγο wireless για το laptop μου

ο οποιος οπως ειδα στο site του puppy δουλευει("Below is a list of wireless cards that are known to work in Puppy").

 μπορει να μου πει καποιος πώς να τον εγκαταστησω πού κτλ ?

ο οδηγος ειναι ο εξης:     ipw2200_linux_1_2_0

 

HELP ALFISTI!!!!!!!!!Εχω την intel 4965agn στο λαπτοπ και οτι puppy εχω βαλει την αναγνριζει μεν αλλα δε συνδεεται στο ιντερνετ.δειχνει οτι συνδεεται στελνει καποια πακετα ελαχιστα kilobyte και δεν ανοιγει καμια σελιδα.help ρε παιδια τα χω παιξει!!!!!!!!!!! στο puppel 4.2 δεν την αναγνωριζε καν, αλλα εβαλα το wirelessfix, τη βλεπει συνδεεται στο δικτυο αλλα δεν εμφανιζει κινηση, δηλαδη ουτε στελνει ουτε παιρνει πακετα.......ειναι τοσο ωραιο, κριμα που δε δουλευει το wireless.

space led zeppelin

kai εγώ με ενα acer aspire 1 δεν κατάφερα να παιξει το wireless σε puppel.

κριμα...................

μηπως ξερει κανεις αν μπορω να χρησιμοποιήσω τον οδηγό των windows για να τρέξει στο puppel....

γιατι να μην κάνει ο οδηγός του ubuntu ? γίνεται ???????

δεν έχω ιδέα.........γιατί δεν ξέρω από διανομές. Επίσης παρατήρησα κάποια θέματα με την οθόνη.......

θέλει δουλειά..μακάρι να μπορούσα..πιστεύω ότι με τον δανεισμό κάποιων στοιχείων από κάποια διανομή που "παίζει" να γινόταν η δουλειά...

γινεται ????????