evolution mail

g.b | Τρί, 04/01/2008 - 20:28 | 2' | 6

καλησπέρα

.είμαι τελείως ̔̔νιούφης ̔̔ με το λίνουξ , έχω εγκαταστήσει την διανομή UBUNTU 7.10

από το σαίτ www.ubuntu.com,

εδώ και μερικές μέρες παιδεύομαι με αυτό το λειτουργικό σύστημα και ομολογώ ότι

μου αρέσει , (αν μου επιτρέπεται να πω κάτι τέτοιο) , έχω πολλές απορίες και ακόμα πιο πολλές

ερωτήσεις αλλά ας μείνω τώρα στο e-mail .

μετά από τον firefox , (που εντάξει αυτό το παίζω στα δάχτυλα , λέμε τώρα) ,

θέλησα να χρησιμοποιήσω το e-mail που έχει .

πάτησα το φακελλάκι και μετά από λίγο κόλλησα....

στο φόρουμ είδα ότι σε άλλα θέματα κάποιοι δίνουν κάτι βήμα - βήμα οδηγίες

πείτε μου και εμένα πως θα βάλω το google στο evolution...??? (please....)

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

welcome g.b.

Εδώ τα λέει όλα:
https://help.ubuntu.com/community/UsingGmailWithEvolution

Εντάξει δεν είναι βήμα βήμα οδηγίες, αλλά ένα καλό link σ'αυτές :-)

Μπορείς να βάλεις και το thunderbird εξίσου καλό και γρήγορο και έχει και σαν default επιλογή την εισαγωγή gmail λογαριασμού.

Παράληψη μου,αν δεν υπάρχει στην διανομή το κάνεις εγκατάσταση από το synaptic (Σύστημα>Διαχείρηση>Synaptic) κάνε μια ανανέωση και από την αναζήτηση ψάξε για "thunderbird" :)

Παράληψη 2η (τς τς αγένια) Καλως ήρ8ες στο φόρουμ και στο κόσμου του πιγκουίνου :)

-------------------

Η ΔΕΗ σας εύχεται Καλές Διακοπές !!!!

Εχω την αίσθηση ότι το παληκάρι ζήτησε άλλο πράγμα: βήμα-προς-βήμα οδηγίες για το Evolution στα Ελληνικά.

Καλημέρα παιδιά,

Εγώ έχω βολευτεί με τον Thunderbird. Δε λέω, καλύτερο το Evolutiion, δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από το outlook. Αλλά σε μένα κολλήσε όταν προσπάθησα να ανοίξω κάποια ενημερωτικά μηνύματα από τον provider μου (ΟΤΕΝΕΤ) και για να τον ξεκολλήσω χρειάστηκε να κάνω εγκατάσταση λειτουργικού από την αρχή :jawdrop: .

Προσπαθώντας πάλι να ανοίξω μήνυμα ίδιου τύπου, το ξαναέκανε, οπότε δεν το ρισκάρω πιά, το επεγκατέστησα και ησύχασα. Αν κάποιος έχει λύση στο πρόβλημα ευχαρίστως να την ακούσω.

θάνος ,,,,, είσαι πράγματι μεγάλος.......

ούτε παραγγελία να το είχα κάνει αυτό.......

σε ευχαριστώ πολύ ......!!!!!