Πρόβλημα με ελληνικούς τίτλους κομματιών στο Sound Juicer

eleftg | Παρ, 03/07/2008 - 01:02 | 2' | 4

Γεια χαρά σε όλους!

Έχω πρόβλημα με τους τίτλους ελληνικών κομματιών που κατεβάζει το Sound juicer. Από τα ακαταλαβίστικα που βγάζει συμπεραίνω ότι είναι πρόβλημα με κωδικοποίηση χαρακτήρων... Αλλά πώς το διορθώνω; Έψαξα στα κρυφά αρχεία του home directory μου για αρχεία ρυθμίσεων του Sound Juicer και δεν βρήκα κάτι που να περιέχει οτιδήποτε σχετικό με character encoding για να αλλάξω.

Πιθανότατα δεν είμαι ο μόνος που το αντιμετωπίζει, αλλά ψάχνοντας στο google βρήκα και κάποιον άλλο που ο (δικός μας) check2fire του έδωσε εναλλακτικές προτάσεις για άλλους cd-rippers. Θα προτιμούσα όμως να λύσω το πρόβλημα χωρίς να φύγω απ' το Sound Juicer.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει.Λογικά κάπου θα υπάρχει στις ρυθμίσεις να αλλάξεις την κωδικοποιήση.

Δεν χρησιμποποιώ το πρόγραμμα γιατί σε kubuntu που έχω το rip το κάνεις μέσω του file manager. Εχω και το asunder που και εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα.http://www.uboontu.com/results.htm?cof=FORID:11&cx=002072379199720138921:9m-bgfzutzq&q=Kernel+panic-not+syncing%3AVFS%3AUnable+to+mount+root+fs+on+unknown-block+gutsy#1219