Απελπισμένος διαχειριστής drupal ζητεί spam filter ..

marlene | Πέμ, 04/19/2012 - 14:22 | 1' | 3

Αχχχχ αυτός είναι πόνος...

http://www.podilates.gr/node/22116#comment-190130

Μπορεί παρακαλώ κάποιος καλός άνθρωπος να βοηθήσει σε αυτή την σελίδα,( ή να μου τα πει εμένα να τους τα μεταφέρω )  πριν επέλθει η ολοκληρωτική καταστροφή;

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Δες αυτό αυτό και αυτό.
Επίσης δες και αυτό.
Γενικά όμως εκτός απ'τα φίλτρα καλό θα ήταν να αλλάξετε ΟΛΑ τα admin και moderator password, καθώς για να απενεργοποιηθούν τα φίλτρα κάποιος έχει τρυπώσει στο λογαριασμό του adminstrator/moderator. Τέλος, το "πάγωμα" των εγγραφώμ για λίγω ίσως να κάνει τα spam scripts να βγάλουν το site σου απ'τη λίστα.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα έχει χρησιμοποιήσει όμως κάποιος αυτά; Τι αποτελέσματα είχαν; Ρωτάω γιατί προφανώς ο διαχειριστής του site έχει υπόψιν του και δοκίμασε κάποια, αλλά με "παρενέργειες" (το φίλτρο έκοβε εξωτερικά links των χρηστών, φωτογραφίες και διάφορα άλλα).

Το linux inside τι χρησιμοποιεί; ( στείλτε το με πμ.. μη καρφωθούμε...;) )

Έχουμε και εμείς τα θεματάκια μας με το Spam. Συνήθως πάντως αυτά τα modules χρειάζεται να τα "εκπαιδεύσει" ο διαχειριστής του site ώστε να κόβουν σωστά μόνο τα spam. Για το spam module ακούγονται καλά λόγια αλλά δεν το έχω δοκιμάσει και έχω και αρκετούς μήνες να στήσω σελίδα με Drupal. Ίσως ο dimitris να μπορεί να σε βοηθήσει.