Περί aMSN

Kennobi | Τετ, 05/21/2008 - 01:51 | 1' | 15

Τι γνώμη έχετε για το aMSN; Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα σαν αυτό που το θεωρείται καλύτερο;

Το είδα σχετικά βολικό. Μοιάζει πολύ στο MSN στο οποίο χρησιμοποιούσα στα Windows.

Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Η προσωπική μου άποψη είναι Kopete και ξερό ψωμί. Βέβαια γούστα είναι αυτά!

Και το pidgin είναι καλούτσικο. Συνδέεται με ένα σωρό δίκτυα (yahoo, msn, irc, gtalk, jabber, κοκ).

--Stat rosa pristina nomine, nomina nuda tenemus

Ναι μια χαρά είναι το pidgin για τα απλά,άμα θέλεις υποστήριξη σε κάμερες και γενικά ποιο κοντά σε msn kopete και amsn :).

Κατεβάστε το Happy Linux

Εμένα το aMSN μ' έχει καλύψει απόλυτα.

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Χμ... Απλά ρώτησα την γνώμη σας γιατί έχω βάλει Linux εδώ και 5 μέρες. Τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει που αναφέρετε παραπάνω.
Μόνο το aMSN. Θα προσπαθήσω να δοκιμάσω το Kopete και θα σας πω εντυπώσεις!

Εγω παιδια χρησιμοποιω εδω κ αρκετο καιρο το AMSN, κ με το καταλληλο skin ειναι ιδιο με το msn windows. βολευει απιστευτα

Το κακό με το aMSN για μένα προσωπικά είναι οτι δεν υποστηρίζει την Web Cam μου... Κατα τα άλλα το βρίσκω μια χαρά (χωρίς να είμαι και ειδήμων)!

================================================
Use The Source!

και σε μένα μια crypto της πλάκας που έχω δεν παίζει τρώει κωλύματα το amsn σε sidux και σε debian sid αλλά τελευταία κάτι κάνει!Στο koppete δεν είχα τόσο προβλεμ βέβαια καμιά φορά αργεί να ανοίξει αλλά τουλάχιστον ανοίγει! η cam είναι
crypto see u +!To πρόβλημα είναι μερικές φορές στο koppete ότι δεν κάνει μεταφορά αρχείων ενώ στο amsn καλύτερα τα πράγματα οπότε έχω και τα δυο και το ενα συμπληρώνει το άλλο!με το koppete μπορείς να κάνεις και chat mirc!

Καλησπέρα παιδιά! Έχω Mandriva 2009 και θα ήθελα να εγκαταστήσω κάποιο skin στο amsn αλλά δεν γίνεται paste το αρχείο στον φάκελο amsn του root. Τι πρέπει να κάνω?

Δεν είναι ανάγκη να το βάλεις στο root.Κάνε εμφάνιση των κρυφών φακέλων σου και θα δεις έναν φάκελο .amsn.Μέσα σε αυτόν υπάρχει ένας φάκελος skins,απλά ξεζιπάρισε το θέμα και κάνε το paste εκεί :).Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τα plugins,smileys κλπ.

--------------------
happy_linux_downloads

Βρήκα τον φακελο αλλά δεν μ'αφήνει να κάνω paste. Δεν εμφανίζει καθόλου την επιλογή paste.

Βρήκα τον φακελο αλλά δεν μ'αφήνει να κάνω paste. Δεν εμφανίζει καθόλου την επιλογή paste.