Πρόβλημα με τον πίνακα εφαρμογών

LiNuXReVoLuTioN | Δευ, 06/14/2010 - 13:03 | 1' | 7

Λοιπόν... έχω τα ubuntu 10.04 και έχω παρατηρήσει πως ο πίνακας εφαρμογών εξαφανίζει κάποια εικονίδια.... και μετά όταν κάνω restart εμφανίζονται τί να κάνω;

γράφω για συμπληρωθούν οι 25 λέξεις λσδκφξδλφξ δφλγκξφγλ δφλγξφγλκκδξφλκ φκφγλκη φδξτλγκξ δφτξυκηξ κξη

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Πες μας και ποια ειναι αυτα τα εικονιδια... και δοκιμασε να φτιαξεις ενα Νεο χρηστη, και δες αν εκει ειναι ολα οκ!

 λοιπόν το πρόβλημα άλλαξε τώρα ποια τα εικονήδια αλλάζουν θέση έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; ή μόνο εγώ;

Για να μην μετακινουντε τα αντικειμενα στον πινακα εφαρμογων, δοκιμασε, δεξι κλικ πανω τους - και επελεξε Κλειδωμα στον πινακα εφαρμογων

Δες εδω https://bugs.launchpad.net/ubuntu/hardy/+source/gnome-panel/+bug/44082 εχει αναφερθει το προβλημα.

Διαβασε ολα τα σχολια, αλλα αν δεν εισαι σιγουρος για κατι, μην δοκιμαζεις!

Μη κανεις κατι ακομα.

Πες ποιο θεμα GTK εχεις, ποιο σετ εικονιδιων και ποια -ακριβως- εικονιδια σου εξαφανιζονται/μετακινουνται.

Κανε δεξι κλικ πρωτα στη μπαρα και απο τις επιλογες κατη πρωτα διαφανη, οταν κανεις τις οποιες αλλαγες και δες μην υπαρχει κατι που δε το βλεπεις με το χρωμα του θεματος.

Μπακαλσιτικο αυτο που λεω, μα εμπειρικα εχω δει καμποσα τετοοια παραξενα, που στην ουσια ηταν πολυ απλα.

Σημαντικο λοιπον:

Ποιο θεμα εχεις, σετ εικονιδιων και ποια εικονιδια ΑΚΡΙΒΩΣ σου δημιουργουν το προβλημμα.

 το θέμα πρέπει να φταίει.... δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι γιατί και με τη νέα αναβάθμηση δεν άλλαξε κάτι...