Open Suse 10.3 Update

gregoryx | Δευ, 12/15/2008 - 12:00 | 1' | 5

Εχει σταματησει να γινετε update στο OpenSuse 10.3? εχει να ενημερωθει το συστημα μου πανω απο 1 μηνα με ενημερωσεις ασφαλειας και ελεγχω καθε μερα επισεις ο firefox 3 δεν υπαρχει σε rpm?

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

To ιδιο προβλημα εχω και εγω σε 11.1.Ειναι φυσιολογικο αυτο;Aυτο που βλεπω ειναι οτι στο online update configuration  δεν υπαρχει repository για update

Δεν ξέρω παιδιά, δεν χρησιμοποιώ τον updater. Μου τη δίνει. Ότι είναι το κάνω απο την Προσθαφαίρεση Λογισμικού. Βάζω φίλτρο "ομάδες πακέτων", πάω κάτω-κάτω που τα έχει όλα, δεξί κλικ και "ενημέρωση αν υπάρχουν διαθέσιμες εκδόσεις". Επίσης έχω κάθε μέρα updates κυρίως σε codecs και ΚDE4. Όλα αυτά σε 11.1.
Καλό θα ήταν να φτιάξετε τα repo σας (πηγές λογισμικού στον YaST). Βάλτε packman, update, αν έχετε KDE4 (δεν υπάρχει στα community, ψάξτε λίγο στο site του suse, θα το βρείτε, και προτείνω ειδικά αυτό).
Stratus να κοιτάξεις επίσης ένα ανοιχτό bug που υπάρχει, κοίτα εδώ κάτω-κάτω.

Πάντως gregoryx δεν ξέρω κατα πόσο υπάρχουν updates στο 10.3, βάλε 11.1 ή 11.0, θα δείς τεράστια βελτίωση

Teddy]

Δεν ξέρω παιδιά, δεν χρησιμοποιώ τον updater. Μου τη δίνει. Ότι είναι το κάνω απο την Προσθαφαίρεση Λογισμικού. Βάζω φίλτρο "ομάδες πακέτων", πάω κάτω-κάτω που τα έχει όλα, δεξί κλικ και "ενημέρωση αν υπάρχουν διαθέσιμες εκδόσεις". Επίσης έχω κάθε μέρα updates κυρίως σε codecs και ΚDE4. Όλα αυτά σε 11.1.
Καλό θα ήταν να φτιάξετε τα repo σας (πηγές λογισμικού στον YaST). Βάλτε packman, update, αν έχετε KDE4 (δεν υπάρχει στα community, ψάξτε λίγο στο site του suse, θα το βρείτε, και προτείνω ειδικά αυτό).
Stratus να κοιτάξεις επίσης ένα ανοιχτό bug που υπάρχει, κοίτα εδώ κάτω-κάτω.

Πάντως gregoryx δεν ξέρω κατα πόσο υπάρχουν updates στο 10.3, βάλε 11.1 ή 11.0, θα δείς τεράστια βελτίωση

Το εχω δει αυτο που λες αλλα δεν εχω το προβλημα.Τελος παντων κανω χειροκινητα και εγω τα update αλλα για το γαμωτο το εψαχνα

Ξέρεις, μπορεί να θέλει καμιά γελοία ρυθμισούλα, αλλά δεν ξέρω καθόλου. Το πρώτο πράγμα που κάνω μετά απο κάθε καινούργια εγκατάσταση είναι να κλείσω τον updater...