ubuntu 8.10 προβλημα στον firefox 3 με το πλαίσιο παραθύρου κατά την χρήση του compiz

ulver | Τετ, 10/29/2008 - 18:11 | 1' | 8

ειναι νωρις το ξερω μιας και η επισιμη κυκλοφορια δεν εχει βγει αλλα υπαρχει κανεις που εχει προβλημα με τα εφε?οταν τα ενεργοποιω εξαφανιζονται απο τον firefox(και μονο εκει) τα σηματα για κλεσιμο,σμικρυνση κτλ.

αν ναι το εχει επιλυσει κανεις?

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Δεν είναι θέμα του 8,10, το έχω πάθει κάποιες φορές και στο 8,4. Δεν θυμάμαι πως ακριβώς το έλυνα, αλλά άν δεν κάνω λάθος διορθώνεται εύκολα από την ενότητα Προβολή > μεγέθυνση > επαναφορά ή κάτι τέτοιο, εκεί πάντως βρίσκεται η λύση του μυστηρίου.

δοκιμασα και αυτο που λες αλλα με το που κλεισεις τον firefox και τον ξανα αναξεις παλι τα ιδια...
Αν μπορει καποιος ας αλλαξει και την επικεφαλιδα του ποστ γιατι το προβλημα δεν ειναι στα εφε αλλα στον firefox...κριμα παντως που εχουν βγει τοσα προβληματα με την 3 εκδοση του..στην δουλεια ειχα με το flash player.

I'm never gonna work another day in my life
The gods told me to relax

Παιδιά άλλαξα τον τίτλο αλλά δεν είμαι σίγουρη αν εξηγεί ποιο είναι το πρόβλημα. Αν δεν βγάζει νόημα παρακαλώ να μου στείλει κάποιος πμ με το τι τίτλο πρέπει να βάλω, αν είναι να τον αλλάξω ξανά.

Αντε στις ρυθμισεις του Εmerald & επελεξε ενα διαφορετικο θεμα.
Δες αν εχεις & το blur ενεργοποιημενο στο compize. Ειναι μπελαλιδικο συνηθως.
Ισως & καποιες προσωπικες ρυθμισεις, πουεχεις κανει εκει να φταινε.
Οπως & να εχει, το προβλημα, που λες σε καμια περιπτωση, ΔΕΝ ειναι προβλημα του FF.
Απενεργοποιησε τα 3D, για να το εξακριβωσεις.

τα κοιταξα και εκανα οτι ειπες αλλα το προβλημα συνεχιζει...ισως φταιει firefox ισως οχι...

παντως με το θεμα δεν χρειαζεται να ασχοληθουμε αλλο μιας και τρεχω με seamonkey.ευχαριστω

I'm never gonna work another day in my life
The gods told me to relax

Λοιπόν άκου τελικά τι παίζεται. Πήγαινε στο προβολή > πλήρης οθόνη και αφού το κάνεις, πήγαινε πάνω δεξιά και πάτα το κουμπί της σμίκρυνσης και το παράθυρο θα επανέλθει στα κανονικά του. Μόλις το έλυσα διότι το έπαθα χθές το βράδυ .