Σας άρεσε το Gutsy Gibbon;

chek2fire | Κυρ, 01/13/2008 - 23:26 | 1' | 14

Ψηφίστε για το τι εντυπώσεις σας άφησε η νέα έκδοση του ubuntu.Ανεβάστε και ένα σχόλιο.

chek2fire2007-10-25 12:59:0

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

αλήθεια είναι ότι έχουν κάνει μια πολύ καλή δουλειά  και αυτό φαίνεται

το ξαναεγραψα. Μαλλον ειναι το καλυτερο ubuntu που εχει κυκλοφορησει.

Εξαιρετικό, αλλά δεν παύει να μένει σταθερή αξία.
Δεν έχει αυτό το ανατρεπτικό. Π.χ. Fedora 8 (ας ελπίσουμε τουλάχιστον)
Έχεουν ωριμάσει πολύ οι διανομές στο τομέα των 3D εφέ!

ποτε το ubuntu δεν ειχε κατι ανατρεπτικο. ποτε δεν ηταν πρωτοπορια απο αποψη εφαρμογων. ηταν παντα ομως σταθερο και ευκολο. Αυτο ηταν το ubuntu (σε αντιθεση με την fedora που ειχε παντα οτι πιο πρωτοποριακο σε εφαρμογες) 

Είναι πάρα πολύ ωραίο λειτουργικό, και ότι πρέπει για αρχάριους. Απλό και just works!

ε, καλο ειναι.  θα μπορουσε να ειναι και καλυτερο.
arkara2007-10-30 3:14:26

Ωραίο είναι. Αλλά εξακολουθώ να έχω και σε αυτό πρόβλημα με τον ήχο. 

arkara, σαφώς και θα μπορούσε να είναι και καλύτερο, δεν το συζητάμε αυτο! αλλά νομίζω ότι για αυτόν τον λόγο βγαίνει καινούριο Ubuntu κάθε 6μηνο, ώστε να καλυτερεύει με ταχείς ρυθμούς!

Το Ubuntu πιστευω οτι κανει σχετικα αργα αλλα σταθερα βηματα εξελιξης με βαση την σταθεροτητα και την αξιοπιστια προς τον χρηστη.

Μετα απο 2 χρονια ατελειωτων δοκιμων διαφορων εκδοσεων (suse,fedora,madriva κτλ.)το Ubuntu ηταν και ειναι πλεον το μονιμο λειτουργικο στο pc μου.Με το Gusty τα πραγματα εγιναν πιο ευκολα σε θεματα ρυθμισης γραφικων,δισκων,δικτυου,γεγονος που ενθαρυνει τον απλο χρηστη να δοκιμασει κατι το διαφορετικο.Για μενα το Gusty ειναι παρα πολυ καλο γιατι "καθησε" στο pc μου με τη μια χωρις κανενα παρατραγουδο (εκτος απο την καταραμενη kworld tv που δεν δουλευει καλα ουτε στα Xp) .

και κατι που ενω δεν "φαινεται", ειναι σημαντικο: εχει αυξηθει κατα πολυ, η αυτονομια του laptop.

To δοκίμασα και εγώ στο laptop. Καλό είναι αλλά για να δω το gnome στο ξεκίνημα κάνει περίπου 3 λεπτά! 

Και το τίμημα της επιτυχίας!  Η Canonical έστειλε επιστολή στον Thee Mahn δημιουργό του Ubuntu Ultimate, με την οποία του απαγορεύει να χρησιμοποιεί το όνομα και το σήμα του Ubuntu, επειδή λέει, "μπερδεύεται ο κοσμος" και διαλέγει την Ultimate διανομή ως προϊόν της εταιρείας!!!  ¶ρχισαν κι εδώ τα trade mark προβλήματα;  Κρίμα...

μπα!  δεν θα διαφωνησω εντελως.
σκεψου να λεγοτανε το mint,  ubuntu κατι

το pclos, mandriva ξερωγω κλπ.

δεν μπορω εγω να βγαλω κατι και να το πω ubuntu2. πως να γινει?

Τότε πώς υπάρχουν Geubuntu, nUbuntu, Fluxbuntu, Ubuntu Studio?  Όλα επίσημες εκδόσεις της Canonical είναι;  Κι αν όχι, γιατί το πρόβλημα υπάρχει μόνο για το Ubuntu Ultimate;