Συμμετοχή σε project

indefix | Τετ, 05/19/2010 - 23:14 | 1' | 4

Χαίρετε!

Προκειμένου να διευρύνω τις γνώσεις μου στο προγραμαμτισμό σε Java

θα  ήθελα να συμετέχω σε κάποιο project ανοιχτού λογισμικού. Οι γνώσεις μου

μέχρι στιγμης περιορίζονται σε αυτές ενός πανεπιστημιακού μαθήματος αλλά έχω την διάθεση να ασχοληθώ

περισσότερο.

Εάν έχετε να προτείνειτε κάποια projects στα οποία θα μπορουσα να λάβω μέρος είμαι όλος αυτιά

 

P.S. Θα προτιμούσα να προέρχονται απο την εγχώρια ανάπτυξη λογισμικού αλλα αυτό δεν ειναι δεσμευτικό

 

Ευχαριστώ

Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Φίλε γεια και χαρά.

Χαίρομαι ιδιαίτερα για την επιλογή σου διότι πέρα από γνώσεις και εμπειρία επιλέγεις τον δρόμο της προσφοράς στην παγκόσμια κοινότητα.

Απλά θα ήθελα να προσθέσω 2 θέματα τα οποία θεωρώ απαραίτητα να γνωρίζεις πριν ξεκινήσεις (αν δεν τα γνωρίζεις ήδη :-) )

1. Ελεύθερο λογισμικό. Τι είναι και ποια ή διαφορά του από τα ανοιχτά. Με άλλα λόγια ποιες είναι οι ανοιχτές άδειες και ποιες οι διαφορές μεταξύ τους.

2. Πως θα γίνεις hacker :-) Διάβασε αυτό το καταπληκτικό άρθρο : http://catb.org/~esr/faqs/hacker-howto.html

Μετά απ'αυτά είμαι βέβαιος ότι οι αποφάσεις-επιλογές σου θα είναι σοφότερες.

The Development of the C Language

Ευχαριστώ για την απάντηση, 

εντάξει εγώ απλά να γνωρίσω την διαδικασία ανάπτυξης ενός πραγματικού project θέλω και

να εξασκήσω τις γνώσεις μου, αυτά με την προσφορά στην παγκόσμια κοινότητα μάλλον πολύ βαρύγδουπα

είναι και δε νομίζω να ταιριάζουν στη περίσταση. Το διάβασα και το άρθρο καλό αλλά δεν είμαι πιτσιρικάς που θέλει να γίνει 

hacker να δω τι ψάρια πιάνω στη συγγραφή του κώδικα θέλω. Τεσπα,  ευχαριστώ για την απάντηση.

indefix]

Ευχαριστώ για την απάντηση, 

εντάξει εγώ απλά να γνωρίσω την διαδικασία ανάπτυξης ενός πραγματικού project θέλω και

να εξασκήσω τις γνώσεις μου, αυτά με την προσφορά στην παγκόσμια κοινότητα μάλλον πολύ βαρύγδουπα

είναι και δε νομίζω να ταιριάζουν στη περίσταση. Το διάβασα και το άρθρο καλό αλλά δεν είμαι πιτσιρικάς που θέλει να γίνει 

hacker να δω τι ψάρια πιάνω στη συγγραφή του κώδικα θέλω. Τεσπα,  ευχαριστώ για την απάντηση.

:-(

The Development of the C Language