Ενοποίηση αρχείων youtube σε ενιαίο avi

rpil | Τετ, 01/12/2011 - 13:47 | 1' | 7

Έχω 10 αρχεία ταινίας από το YοuTube και θέλω να φτιάξω ένα ενιαίο αρχείο .avi. Πώς μπορώ να το επιτύχω; (και αν η απάντηση είναι με το Devede, με ποιον τρόπο?)

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

δες αυτόν τον οπτικοακουστικό  οδηγο  
Join Files (Avi/Mpg/etc) - Avidemux - Linux Mint 7   
και αυτόν  
Make A Standard DVD Video Disc - DeVeDe - Ubuntu Linux 8.04

προυποθεση  κανε μεταστροπή τα αρχεια σου
 

How To convert flv to avi Using FFmpeg

Move to the path where you have your video files:
cd /path/where/is/the/video

Run ffmpeg command with -i for input and output.avi is the output file in avi or mpg:
# ffmpeg -i input.flv output.avi

What is FFmpeg?
"FFmpeg is a collection of software libraries that can record, convert and stream digital audio and video in numerous formats. It includes libavcodec, an audio/video codec library used by several other projects, and libavformat, an audio/video container mux and demux library." 
----
νομιζω σου κανει ανεφαρτητα την διανομή σου 

AVIDEMUX > FILE > APPEND ένα ένα όλα τα βίντεο που θές και το σώζεις σε ότι μορφή θέλεις.  Α και μην ξεχάσεις τον ήχο να τον βάλεις mp3 , (έτσι κάνω εγώ βασικά γιατί αλλιώς δεν συμβαδίζει ο ήχος με την εικόνα).  Κάνε μερικές δοκιμές και θα δεις.

Ωραία παιδιά, το δουλεύω με το DeVeDe. Ξεκίνησε, θα δούμε πού θα καταλήξει. Smile

Μπορείς να δοκιμάσεις και το Openshot, είναι πάρα πολύ καλό και εύκολο.

 

http://www.openshot.org/

 

Να το δούμε, αν φυσικά υπάρχει ebuild για Gentoo.
Έβαλα τα 10 youtube αρχεία της ταινίας στο DeVeDe και ακολούθησα την διαδικασία που περιγράφεται στο video tutorial που παρέθεσε ο hellaspc1. Του πήρε περίπου ...9 ώρες για να μου φτιάξει ένα iso στο home, το οποίο αυτή τη στιγμή καίω σε DVD για να δω τι θα βγει. Είναι φυσιολογικό να κάνει τόσες πολλές ώρες;
Και επίσης, εγώ ήθελα να εξάγω avi, ώστε να το γράψω σε DVD μαζί με άλλες ταινίες, όχι μόνο του. Αυτό πώς γίνεται; Undecided 

ippokratis]Να το δούμε, αν φυσικά υπάρχει ebuild για Gentoo.
Έβαλα τα 10 youtube αρχεία της ταινίας στο DeVeDe και ακολούθησα την διαδικασία που περιγράφεται στο video tutorial που παρέθεσε ο hellaspc1. Του πήρε περίπου ...9 ώρες για να μου φτιάξει ένα iso στο home, το οποίο αυτή τη στιγμή καίω σε DVD για να δω τι θα βγει. Είναι φυσιολογικό να κάνει τόσες πολλές ώρες;
Και επίσης, εγώ ήθελα να εξάγω avi, ώστε να το γράψω σε DVD μαζί με άλλες ταινίες, όχι μόνο του. Αυτό πώς γίνεται; Undecided 

Σου είπα κάνε την ένωση με avidemuuuuuuuux και μετά το καίιιιιιιις.   Δεν ακούς , καλά να πάθεις.  Όπως και να χει 10 βίντεο είναι πολλά,(τι διάρκειας είναι δεν μας είπες) , αλλά και 9 ώρες είναι πάρα πολύ.
Εγώ 3 βιντεάκια στο σύνολο 25 λεπτά , έκανε περίπου άν θυμάμαι καλά κανά 10' 

To avidemux δεν το είχα εγκατεστημένο ρε Γιάννη, γι' αυτό και επέλεξα το Devede. Το κατεβάζω τώρα, να δω τι ψάρια πιάνει κι αυτό. Τα βιντεάκια είναι 10λεπτα από το YouTube, μια κανονική ταινία.  Το έγραψε σωστά τελικά, αλλά από δική μου βλακεία (δεν είχαν σωθεί ολόκληρα κανα-δυό από αυτά στο tmp), η ταινία γράφτηκε σκατά! Yell