φτιαχνωντας dvd

warlordfff | Κυρ, 04/12/2009 - 19:58 | 1' | 7

Θα ηθελα να μου πει καποιος αν υπαρχει καποιο προγραματακι για να παιρνω αρχεια βιντεο και υποτιτλους και να τα μαζευω για να τα φτιαχνω dvd για να μπορω να τα δω στην τηλεοραση,παρομοιο με το convert x to dvd των windows

Ευχαριστω

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

αν κάνεις μία αναζήτηση στο forum θα βρείς αρκετά στοιχεία γιά το devede καί το mandvd (είναι αυτά πού ψάχνεις).

(καί αν καί δεν υπάρχει λόγος, μπορείς να χρησιμοποιήσεις καί το convertx το οποίο τρέχει με wine)

 

http://www.linuxinsider.gr/content/%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%BE%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9-%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%BF-linux-%CF%80%CF%89%CF%82-%CF%86%CF%84%CE%B9%CE%AC%CF%87%CE%BD%CF%89-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-dvd-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%85%CF%80%CE%AC%CF%81%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD

====

the hamster's is out there

+1 κι από μένα για το DeveDe, το χρησιμοποιήσα πρόσφατα για να φτιάξω DVD με επεισόδια Prison Break και όλα μια χαρά. Ψάξε για οδηγίες στο φόρουμ κι αν έχεις άλυτες απορίες εδώ είμαστε πάλι!

************************

www.postokano.gr

alfisti] (καί αν καί δεν υπάρχει λόγος, μπορείς να χρησιμοποιήσεις καί το convertx το οποίο τρέχει με wine)

Εχω δυο....μικροπροβληματακια.....

1ον : Μολις επιλεγω μετατροπη.....εξαφανιζετε το παραθυρο και.......δεν υπαρχει πουθενα....που μπορω να το βρω??

και

2ον : Δεν μου επιτρεπει επιλογη για menu στην ταινεια γιατι....δεν διαβαζει κανενα θεμα....

 

 ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΜΑΘΩ ΣΥΝΤΟΜΑ...

ΕΓΩ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ POWER DIRECTOR 7 ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟ 8!

ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΥΠΟΤΕΙΤΛΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΑ DVD,

ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΗΧΟ ΣΕ DOLBY DIGITAL 5.1 ΑΚΟΜΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΒΙΔΕΟ ΣΕ YOUTUBE,

ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΣΕ ΑΠΕΦΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ! (ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ...

ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ VIDEO CONVERTER!!! ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ! ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ 

Φιλε Ezio, αυτα που λες ειναι προγραμματα για το λειτουργικο συστημα windows & εδω ειναι φορουμ για το λειτουργικο συστημα linux....

Απο την αλλη, μη γραφεις κεφαλαια επειδη

ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ

& ΕΙΝΑΙ & ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ!!!

Π.Σ.Π.Α