Δουλεύει για κανέναν το Khan Academy?

Antoni4040 | Κυρ, 06/22/2014 - 18:29 | 1' | 24

Γεια σας! Έχω ένα πρόβλημα, προσπαθώ να χρησιμοποιήσω αυτό το site:

https://www.khanacademy.org

Αλλά από Firefox δεν φορτώνει καν και από Chrome λαγκάρει απίστευτα. Έχει κανείς άλλος πρόβλημα? Σημ: το ίδιο site δουλεύει μια χαρά σε Windows, αλλά σκοπός είναι να μην μπω στα παράθυρα.

Ελπίζω να μην φταίει το γα*****ο το flash...
 

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

θα εχεις ενα plugin που το μπλοκαρει. να πας στα addons και να το απενεργοποιησεις.
 

ΠΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ FIREFOX ΕΧΕΙΣ?

ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ 30 ΔΟΥΛΕΥΕΙ.
 

Χμ... Βασικά, έχω παρατηρήσει το εξής: αν δεν έχεις λογαριασμό την φορτώνει την αρχική σελίδα, αν έχεις όμως σε βάζει στο Dashboard και εκεί κολλάει. Δεν νομίζω να φταίνε τα add-ons, προσπάθησα να μπω και σε safe-mode που τα απενεργοποιεί, τίποτα πάλι...
 

...εμενα πως φορτωνει τοτε?

δοκιμασε να εγκαταστησεις το opera browser δοκιμασε απο εκει.
 

Eμένα από Firefox 30 μια χαρά παίζει! Μήπως έχεις κάνενα Add Blocker ή Flash Blocker ενεργοποιημένο?

πια διανομη linux τρέχεις;

τόσο από το ubuntu 10.04 LTS, ubuntu 12.04 LTS, το ubuntu 13.04, linumint 12 και το linuxmint 17 δουλεψε σε εμενα

Δημήτρης Β.]

Εμένα πάντως μου φορτώνει........

ναι και εγω που πηγα με chromium φορτωσε

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Πάντως, προσπαθήσατε αν συνδεθείτε σαν χρήστης? Όπως είπα, εκεί έχει θέματα...
 

εκανα εγγραφη, συνδεθηκα και δουλεψε σε εμενα στο
ubuntu 10.04 LTS, ubuntu 12.04 LTS, το ubuntu 13.04, linumint 12 και το linuxmint 17 με firefox και δουλεψε.
Οπως ειπα πριν, δοκιμασε το opera browser για να δεις αν το φερνει αυτο.
πια διανομη linux εχεις?

Haris PC]εκανα εγγραφη, συνδεθηκα και δουλεψε σε εμενα στο ubuntu 10.04 LTS, ubuntu 12.04 LTS, το ubuntu 13.04, linumint 12 και το linuxmint 17 με firefox και δουλεψε. Οπως ειπα πριν, δοκιμασε το opera browser για να δεις αν το φερνει αυτο. πια διανομη linux εχεις?

Σε ευχαριστώ πολύ Χάρη. Θα δοκιμάσω όταν μπορέσω και τον Opera και θα σου πω.

Χρησιμοποιώ Xubuntu 14.04.

Υ.Γ.: Τις έχεις όλες αυτές τις διανομές εγκατεστημένες? surprise

ubuntu 13.04, linuxmint 17 σε εικονικες.
οι αλλες σε φισιολογικο.
(40gb-> ubuntu 10.04)
(80gb -> ubuntu 12.04 )
(40gb-> linuxmint 12)
(40gb -> WinVista (!))
συνολο hdd 200gb
(τα windows τα εχω μονο και μονο για να τρεχω εφαρμογες οπως visual basic που δεν τρεχουν σε linux.)

Λοιπόν, σε Opera τρέχει καλά, αλλά με το εξής πρόβλημα:

Πάω και αρχίζω να λύνω κάποιες ασκήσεις(3 στην σειρά). Τις λύνω μια χαρά, αλλά στο τέλος, εκεί που μετράει πόντους κλπ κολλάει στο loading, σας να κόπηκε η σύνδεση. Για να ξεκολλήσει πρέπει να κάνω refresh και να χάσω την προοδό μου...
 

...περιέργο

για προσπαθησε ξανα απο το firefox και το chrome, μηπως δουλευει τωρα.
 

ενα clean της cache του firefox θα βοηθησει.

αν δεν ξερεις πως το κανεις, ρωτησε.

Το έχω προσπαθήσει και αυτό... Μα καλά, τι γκαντεμιά είναι αυτή...
 

Σε Chromium μου φορτώνει μόνο το σκελετό της Html και μου βγάζει το εξής μύνημα:

If you're seeing this message, it means we're having trouble loading external resources for Khan Academy.

If you're behind a web filter, please make sure that the domains *.kastatic.org and *.kasandbox.org are unblocked.

Μήπως φταίει το firewall του Linux?

 

Ή κάνεις φορμάτ ή φτιάχνεις μια vm με xp για 100% συμβατότητα :/

Δημήτρης Β.]Ή κάνεις φορμάτ ή φτιάχνεις μια vm με xp για 100% συμβατότητα :/

μα σου λεει οτι εχει εγκατεστημενα τα windowς, αλλα θελει να το κανει απο το linux.