Ελληνικες διανομες,forum

vriareos | Παρ, 11/20/2009 - 15:02 | 2' | 5

Βλεπω με χαρα οτι ολοενα και ποιο συχνα εμφανιζονται νεες ελληνικες διανομες....Επισης διαπιστωνω με ακομη περισσοτερη χαρα οτι σχεδον ολες εχουν επιλεξει το forum μας σαν βασικο για την αναγγελια της κυκλοφοριας τους αφ ενος και αφ ετερου  για την στηριξη της διανομης και την συνεργασια με την κοινοτητα...εχουμε και λεμε  puppel  monomaxos  oxinus   sxolinux    boombuntu   4seasons..... -sorry αν ξεχασα καποιον....αυτο καταδεικνυει την  δυναμικη της κοινοτητας μας και την ποιοτητα του forum για την οποια εργαστηκαν σκληρα τα αρχαιοτερα μελη τα οποια και τιμουμε....ακομα αυτο αποτελει μια προκληση για εμας ολους να γινουμε ακομα καλυτεροι...  Μηπως θα ηταν καλο να δημιουργηθει ενα τμημα-στο forum αφιερωμενο μονο στις ελληνικες διανομες????


Και μια προταση....εχουμε ξενυχτησει πολλες φορες βοηθωντας ο ενας τον αλλον ,εχουμε συνομιλησει γραπτως μεταξυ μας απειρες φορες...μηπως ηρθε η ωρα να οργανωθει η πρωτη ετησια συναντηση-χορος-οπως θελετε πειτε το -του forum για να γνωριστουμε επιτελους μεταξυ μας σε ευρεια κλιμακα?? Γιορτες ερχονται ,αν βρεθει καποια ημερα να μπορεσουμε και εμεις απο την επαρχια να κατεβουμε στην Αθηνα....οσο το σκεφτομαι τοσο μου αρεσει....τι λετε????

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

vriareos]

Και μια προταση....εχουμε ξενυχτησει πολλες φορες βοηθωντας ο ενας τον αλλον ,εχουμε συνομιλησει γραπτως μεταξυ μας απειρες φορες...μηπως ηρθε η ωρα να οργανωθει η πρωτη ετησια συναντηση-χορος-οπως θελετε πειτε το -του forum για να γνωριστουμε επιτελους μεταξυ μας σε ευρεια κλιμακα?? Γιορτες ερχονται ,αν βρεθει καποια ημερα να μπορεσουμε και εμεις απο την επαρχια να κατεβουμε στην Αθηνα....οσο το σκεφτομαι τοσο μου αρεσει....τι λετε????

Συμφωνώ και επαυξάνω !!! Προτείνω Ν.Μακρόπουλο ... (όλο για τσίπουρα πάμε !!!)

* Φιλοξενώ μέχρι και 3 άτομα εκτός Αθηνών !!!

www.monomaxos.gr

γιά δεςτε καί αυτό

http://forum.greeklug.gr/viewtopic.php?f=31&t=180&p=582#p582

 

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/

vriareos]

Βλεπω με χαρα οτι ολοενα και ποιο συχνα εμφανιζονται νεες ελληνικες διανομες....Επισης διαπιστωνω με ακομη περισσοτερη χαρα οτι σχεδον ολες εχουν επιλεξει το forum μας σαν βασικο για την αναγγελια της κυκλοφοριας τους αφ ενος και αφ ετερου  για την στηριξη της διανομης και την συνεργασια με την κοινοτητα...εχουμε και λεμε  puppel  monomaxos  oxinus   sxolinux    boombuntu   4seasons..... -sorry αν ξεχασα καποιον....αυτο καταδεικνυει την  δυναμικη της κοινοτητας μας και την ποιοτητα του forum για την οποια εργαστηκαν σκληρα τα αρχαιοτερα μελη τα οποια και τιμουμε....ακομα αυτο αποτελει μια προκληση για εμας ολους να γινουμε ακομα καλυτεροι...  Μηπως θα ηταν καλο να δημιουργηθει ενα τμημα-στο forum αφιερωμενο μονο στις ελληνικες διανομες????

Αρχικά θα έλεγα ότι το πιο «σωστό» είναι να έχει η κάθε διανομή το δικό της υπο-φόρουμ, όπως κάνουμε μέχρι τώρα.
Αντιλαμβάνομαι όμως ότι έχεις δίκιο όπως το θέτεις, ίσως χρειάζεται να έχουμε κι ένα φόρουμ "Ελληνικές Διανομές - Αναγγελίες - Δημοσιεύσεις" γενικότερα ώστε εκεί να γίνονται οι πρώτες ανακοινώσεις και όσες ξεχωρίζουν να αποκτούν μετά δικό τους φόρουμ.

vriareos]

Και μια προταση....εχουμε ξενυχτησει πολλες φορες βοηθωντας ο ενας τον αλλον ,εχουμε συνομιλησει γραπτως μεταξυ μας απειρες φορες...μηπως ηρθε η ωρα να οργανωθει η πρωτη ετησια συναντηση-χορος-οπως θελετε πειτε το -του forum για να γνωριστουμε επιτελους μεταξυ μας σε ευρεια κλιμακα?? Γιορτες ερχονται ,αν βρεθει καποια ημερα να μπορεσουμε και εμεις απο την επαρχια να κατεβουμε στην Αθηνα....οσο το σκεφτομαι τοσο μου αρεσει....τι λετε????

Εγώ μέσα είμαι - όχι για μπουζούκια (σόρυ emcpn!), αλλά μπυρίτσα και κουβέντα όποτε γουστάρετε :)

alfisti]

γιά δεςτε καί αυτό

http://forum.greeklug.gr/viewtopic.php?f=31&t=180&p=582#p582

Λοιπόν αυτό το κατέβασα εχθές και το είδα και είναι πολύ ωραίο ...

Έχουμε περισσότερες πληροφορίες ποιός το έχει κάνει , που απευθύνεται κτλ ???

Μου φάνηκε λίγο βαρύ από κατανάλωση RAM αλλά μάλλον οφείλεται στο KDE αυτό, αλλά είναι πολύ καλή υλοποίηση !!!

 

www.monomaxos.gr

 Για την Oxinus τι λέτε;; Την έχει δοκιμάσει κανείς; Φαίνεται όμορφη. Αλλά οι πληροφορίες στο site είναι μηδαμινές.

Tο πρώην boom-buntu έγινε Elemental Linux (me likes new name!) και φαίνεται υποσχόμενη: http://virb.com/carnivale/posts/text/6227515 (επίσης το community site "virb" φαίνεται uber o.o), αναμένουμε την beta!