Γινήκαμε 3000 βρε;

Ανώνυμος (χωρίς επαλήθευση) | Τρί, 07/28/2009 - 23:45 | 1' | 27

Αυτό το thread είναι εντελώς χαζό - θα μπορούσε να λέγεται "ποιος είναι ο 3000ος χρήστης;" ή κάτι τέτοιο...

Όμως, φίλοι, γείτονες, συγγενείς, σύντροφοι και συντρόφισσες, εν μέσω καύσωνα ζούμε ιστορικές στιγμές.

Το www.linuxinsider.gr, το portal-φόρουμ όπου όλοι και όλες έχουμε ξημεροβραδιαστεί πολλάκις είτε για να λύσουμε προβλήματα είτε για να μας λύσουν, απέχει μόλις 1 χρήστη από τους 3000!

Δεν είναι φοβερό; Ρωτήστε και τους 500κάτι της προDrupal περιόδου του site να σας πουν...

 

Ενιγούει, παρακαλείται ο 3000ος να ποστάρει παραύτα. Δώρο δεν υπάρχει (σιγά...) αλλά έτσι για να γνωριστούμε! :)

 

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Που χαθηκες ρε μητσο?

Να σου πω, υπαρχει καμια σειρα να δουμε ποιος απο τους 3000 ειμαστε?

sorry, τώρα ήδη ότι ο vriareos είχε προλάβει να ανοίξει thread. Ελπίζω να μου επιτρέψεις να κρατήσω και αυτό, εν είδη διαλόγου :)

 

--ΔΚ

ελα βρε paschalis_m εδώ είμαι πάντα ;)

 

Είναι εύκολο να δεις το user id σου. Πήγαινε στο λογαριασμό σου, και βάλε το δείκτη του ποντικιού πάνω από το "Επεξεργασία" θα δείς κάτι σαν κι αυτό:

.../user/673

Για τους άλλους, αρκεί να πας το δείκτη στο "Αποστολή PM". Μέσα στο url εμφανίζεται και ο αριθμός του uid του καθενός...;)

 

--ΔΚ

Πάντως για να λέμε την αλήθεια, στα χαρτιά είμαστε 3000. Στην πραγματικότητα οι ενεργοί χρήστες (όσοι π.χ. έχουν κάνει login τους τελευταίους 2 μήνες) είναι κάπου 500 με 1000.

no problem dimitris.σημασια εχει η ουσια των θεματων κ ο διαλογος κ οχι τα προσωπα.Με μεγαλη εκτιμηση συνεχιζω εδω

Απο ότι φαίνεται ο thimiaras είναι ο 3000ος (με uid 3444  !!! ). Μόνο που δεν πήρε μυρωδιά απ' ότι φαίνεται και έκανε αλλού post...

 

Τσάμπα η βαβούρα δηλαδή :P

 

--ΔΚ

ΓΙΝΑΜΕ ΓΙΝΑΜΕ 3000.. NAIAIAIAIAIAIAIAI!!!!!!!!!!!

 

 

 

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Γεια σας. Εγώ είμαι ο 3000ος αλλά δεν μπόρεσα να μάθω το site και να φτιάξω το προφίλ μου σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Συγνώμη που άργησα να απαντήσω.  

 

Θα σας πω κάποια πράγματα σχετικά με εμένα εφόσον ο dimitris θέλει να γνωριστούμε:
Είμαι παλιός οπαδός του Linux αλλά είμαι αρκετά νέος σε ηλικία. Είμαι 14 χρονών όπως φαίνεται και στο email μου (thimios1995@....) και ασχολούμαι τακτικά με το PC μου. Αυτό που με τράβηξε στον κόσμο του ανοιχτού κώδικα είναι η βαθιά περιέργεια. Δεν σταματάω να διαβάζω περιοδικά Linux γιατί θέλω να είμαι πάντα μέσα στα πράγματα. Έχω μάθει τέλεια την Visual Basic αλλά με δυσκολεύει ακόμα. Πιστεύω πως με τον καιρό θα μάθω και άλλες γλώσσες και θα μπορέσω όταν θα ενηλικιωθώ να βοηθήσω το Linux σαν προγραμματιστής. Μέχρις στιγμής έχω ξεκινήσει μετάφραση αλλά δεν μου φτάνει. Όπως παρατηρείτε στο προφίλ μου είμαι αρκετές ώρες μέσα κι αυτό γιατί θέλω να είμαι ένα σωστό ενεργό μέλος. Δεν είμαι περήφανος για τον εαυτό μου ούτε νιώθω ξεχωριστός που έτυχε να είμαι εγώ ο 3000Ος  αλλά είμαι περήφανος για τον συνολικό αριθμό μας!
ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ  ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΠΟΤΕ!!
Γιατί το Linux πιστεύω πως θα γίνει σύντομα το βασικότερο λογισμικό!!  

ΚΕΦΙ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ !!!!!!

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ - ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ... ΚΙ ΕΓΩ ΝΕΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ !!!!!!

Εγώ τώρα thymiara μου.. να σου πω.. Μου το είχαν πει ότι γεννιόντουσαν παιδιά και το 1995 .. αλλά εγώ ξέρεις τώρα.. δεν τους πίστευα.. :P ( δε με σύμφερε :D :P )

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Καλως ηρθες κι απο μενα thimiara.Σιδεροκεφαλος.να παιρνουμε κουραγιο κ εμεις οι 50αρηδες

1. καλώς ήρθες λοιπόν.

2. πότε ήταν ωρέ dimitri, πού βάλαμε στοίχημα γιά το πότε θα γίνουν 2000? καί νάσου τώρα στίς 3000.

Άντε, καλή συνέχεια.

 

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/

Περνάνε τα χρόνια, alfi .... και μεις ακόμα εδώ... :)

 

--ΔΚ

dimitris]

Περνάνε τα χρόνια, alfi .... και μεις ακόμα εδώ... :)

 

--ΔΚ

Aχχχ γέρο μου.. Πως είμασταν και πως καταντήσαμε ... ! :P

( το ξέρεις ε ότι τον φλασάτο τον editor τον τρώει η μαρμάγκα όταν είμαι με opera.. το ξέρεις ή δεν το ξέρεις;; Έλα να δεις πως θα ανάψουν τα αίματα τώρα.. !! :P )

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Χμχππφφφφφφ!  Αφού στο έβγαλα τελικά, βρε γκρινιάρα!  Δεν το είδες το post, μπορείς πλέον να πας στο Λογαριασμό σου > Επεξεργασία και να τους αλλάξεις τα μάτια! Μέχρι και μαύρο skin μπορείς να του βάλεις.

 

Μαύρο θα του βάλω.. Αμέ;;
Για να δεις τι μάπα φλασάτο editor έβαλες εκτός ότι τον κόβει ο opera ΕΧΕΙ.. ΝΑΙ ΕΧΕΙ.. BLIAH BLIAH και skin windows 2003 ( όξωωωωωωω!!!! ) .. :P

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

δεν παλευεσαι εσύ, και το openoffice να σου βάλω για editor θα το βγάλεις σκάρτο 

 

Σε πατζουράδικο editor;;; Ας γελάσω.. Μπουχαχαχαχαχαχα!!!

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

άντε και στους 5000 πανελλήνια συνάντηση linuxformat :D !!!!

--------------------
happy_linux_downloads

Στους 3500 γίνεται τίποτα..δεν είνα κακό,500οι linuxοφιλοι μέσα σε 5 μήνες !!! Μεγαλώνουμε και άλλο...

---------------

Hamsters !

 -1

Μη μετράτε και μένα !!!

 

Έχω ζητήσει τη διαγραφή του λογαριασμού με email που έστειλα στους διαχειριστές. Δεν βλέπω να έχει γίνει κάτι, γι αυτό και το φέρνω ξανά εδώ.

Καλό θα ήταν να υπάρχει κουμπί για αίτημα διαγραφής. Τέλος πάντων !

Κάντε τον κόπο να με διαγράψετε. Εντάξει ;

εγώ νομίζω ότι μιας και είμαστε πλέον τόσοι πολλοί ...

 

να κάνουμε και μια καταγραφή για το ποια διανομή έχουμε εγκατεστημένη στο pc μας ....

 

την κύρια εννοώ , την πρώτη .....

 

έτσι από περιέργεια να δούμε ....είμαστε 3000+ , αλλά ποια διανομή χρησιμοποιούμε ....

 

εγώ πάντως μπορεί να σουρτούκιασα λίγο σε διάφορες (πράσινες, κόκκινες , κίτρινες(?) , μπλε....

 

αλλά πλέον το καφέ χώμα έχει γίνει το αγαπημένο μου .....

 

 

Είχα προτείνει κάποτε να μπαίνουν στα στατιστικά μας και οι δύο (τουλάχιστον) βασικές μας διανομές, αλλά δεν πραγματοποιήθηκε.  Νομίζω θα εξυπηρετούσε και στην επίλυση προβλημάτων.

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!