Εξωτερικoι σκληροι δισκοι/usb

Constantinos | Κυρ, 01/13/2008 - 23:19 | 2' | 4

Εδω & λιγο καιρο, οπως εχω ξαναγραψει στο forum, εχω μονο linux στο laptop μου, αφου ειμαι σε θεση να το χρησιμοποιω για οτι & οπως θελω, τοσο επαγγελματικα οσο & σε προσωπικο επιπεδο. Αφου λοιπον εβγαλα τα windows & στη θεση τους μαζι με το Μandriva μου εβαλα το PSlinuxOS η σελιδα 36 στα  Revius του περιοδικου (ενδιαφερον ειναι,παιδια). Ειπα λοιπον να κανω & ενα εξωτερικο σκληρο που εχω σε ext3. Eκανα λοιπον τα 180G απο τα 200 format σε ext3. Κρατησα αλλα 20 σε fat32, καθ'οτι εξωτερικος & ειχα αρκετα setup εφαρμογων windows, πολυ χρησιμες για φιλους, γνωστους, συναδελφους,κλπ). Το παραδοξο ειναι το εξης: ολα καλα βλεπω & τις 2 partitions, μα δε με αφηνει να γραψω στην ext3, παρα μονο στη fat32, που φυσικα δε με ενδιαφερει! (ουτε σαν root). Δοκιμασα αρκετα & διαφορα, μα κατι μου διαφευγει. Τι ομως???
linuxformat2007-6-21 13:17:48

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

ξερω γω? κι εγω το μισο του εξωτερικου σκληρου το εχω ext3 (που δε θελει και το ηλιθιο defragment) αλλα δεν αντιμετωπισα προβλημα...
btw format σε ενα κενο δισκο δε στοιχιζει τιποτα

Βρε brave, νομιζω οτι βρηκα τι συμβαινει!! Στοιχειωσανε τα windows το δισκο μου & του ριξανε καταρα την ωρα που φευγανε απο τον ματαιο τουτο ...δισκο!! Οκ, εγω προς τιμη τους ..παιανιζω το: "Τhis is the end" (by Jim)! & αναφωνω : "Αιωνια τους η μνημη. Rip!!!! 
linuxformat2007-6-21 13:26:7

κοκαλο να μη τους μεινει  (και παναθεματα εχουν κατι κοκκαλες σα σκελετο μαμουθ εκει στη registry)