Ερώτηση για πρόβλημα μάλλον με την RAM.

Kaltsinho | Τρί, 10/14/2008 - 01:11 | 1' | 6

Λοιπόν παιδιά να σάς ρωτήσω κατι χωρίς να σας καθηστερώ πολύ.Έχω ενα laptop το οποίο οταν "ζορίζεται" (π.χ. όταν βλέπω ένα βίντεο στο youtube ή τρέχω πολλές βαριές εφαρμογές) και crashάρη εντέλως(δεν δουλέυει τίποτα,Ctrl+Alt+Backspace) είτε σβήνει μόνο του.Επίσης δεν μπορεί να ολοκληρώση το memtest στην αρχή,ζεσταίνεται και σβήνει.Τα φώτα σας,σας παρακαλώ!!!

Δώσε αστέρια!

MO: 1 (ψήφοι: 1)

Σχόλια

Δοκίμασες να το καθαρίσεις? Έτσι έκανε και το δικό μου, τελικά έβγαλα όλη την μπίχλα απο τα ανεμιστηράκια και τις ψύκτρες και τώρα είναι κομπλέ. Επίσης τσέκαρε οτι δουλεύουνε σωστά.

Να τον ανοίξω εντελώς;Οι μονο τα καπάκια της RAM και του σκληρού;Υπάρχει πιθανότητα να μήν τον φτιάχνει πχ η HP επειδή τον άνοιξα.(έχει λήξει η εγγύηση)

Thanks Πάντως!!!

Ποιές είναι οι προδιαγραφές του? (επεξεργαστής, μνήμη, κάρτα γραφικών) Τι λειτουργικό
τρέχει? Αν τρέχει Linux ποιά διανομή? Έκανες πρόσφατα καμιά αναβαθμίση?
Οπωσδήποτε η καθαριότης είναι μισή αρχοντιά, καμία αμφιβολία, αλλά τσεκάρισε και
λίγο τα παραπάνω, ποτέ δεν ξέρεις.

Όσο για το αν το φτιάχνει ή όχι η ΗΡ, από τη στιγμή που θα πληρώσεις δεν νομίζω
να έχει αντίρρηση,είτε το άνοιξες είτε όχι. ;)

Όσο ζώ, μαθαίνω.

Laptop που ειναι ακομα σε εγγυηση πως το ανοιγουμε για να το καθαρισουμε
χωρις να εχουμε προβλημα???????
Η ακομα καλυτερα,πως το καθαριζουμε χωρις να το ανοιξουμε????

zbatek]Laptop που ειναι ακομα σε εγγυηση πως το ανοιγουμε για να το καθαρισουμε
χωρις να εχουμε προβλημα???????
Η ακομα καλυτερα,πως το καθαριζουμε χωρις να το ανοιξουμε????

Φαντάζομαι το πάμε στην αντιπροσωπεία κ τους λέμε να το καθαρίσουν γιατί ζεσταίνεται πολύ/ κολλάει/ κάνει θόρυβο...

Πάντως αν ακόμα είναι στην εγγύηση, τότε σημαίνει ότι δεν έχει περάσει κ πολύς καιρός που το έχεις, άρα δε μπορεί να έχει μαζέψει κ τόση βρωμιά.

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, τότε απλά δεν το ακουμπάς νομίζω.

Εχει περασει ενας χρονος περιπου απο την αγορα του....
Και σε σχεση με τον πρωτο καιρο,ζεσταινεται (μαλλον υπερβολικα) και κανει πολυ περισσοτερο θορυβο....
Θα προσπαθησω να ερθω σε επαφη με την asus για να δω την μπορει να γινει....