google/linux:μηχανη αναζητησης

Constantinos | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05 | 1' | 7

Μετάβαση στην αρχική σελίδα Google

Μια καλη προταση για τις αναζητησεις σας σχετικα με οτι αφορα το linux ειναι & η http://www.google.com/linux.Δινει πολυ καλα αποτελεσματα. Προσωπικα την εχω σαν πρωτη σελιδα στον browser μου!dimitris2007-4-11 17:46:51

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

για απλη αναζητηση μια χαρα ειναι, αλλα δε δινει εξτρα επιλογες (πχ εικονες)

Ουσιαστικά, βάζει το "+linux" σε όσες λέξεις κλειδιά βάζεις. Έχει και ένα tux στο λογότυπο... Μάλλον κάποιος βαριόταν στο Google και είπε να φτιάξει αυτό το interface. Πως το είπες αυτό, brave; "Χάντρες για ιθαγενείς;"... 

Γράψτε λάθος - δε βγάζει τα ίδια αποτελέσματα καν, δοκιμάστε το.

Μάλλον διαβάζει και από διαφορετική database. 

Nαι βγαζει αρκετα διαφορετικα αποτελεσματα. Παντως μεσα απο το συγκεκριμενο βρηκα αρκετα (οπως λυση για το pda μου, που δεν βρηκα με αλλες αναζητησεις!! Η & drivers που παλι δεν ειχα βρει αλλιως! Το συγκεκριμενο, νομιζω οτι φερνει & την "υπογραφη" του Chris Dibona. Παντως βοηθαει σαν συμπληρωματικο, εστω. (Εξακολουθω να το εχω πρωτη σελιδα. Ασε που ειναι πιο ομορφο logo με τον tux!!!)constantinos2007-4-11 18:35:24

constantinos, ελπίζω να μη σε πειράζει που πρόσθεσα link με την εικόνα Google στο αρχικό post.

dimitris] constantinos, ελπίζω να μη σε πειράζει που πρόσθεσα link με την εικόνα Google στο αρχικό post.

Χα-χα, οτι σκεφτομουν, να το κανω, μα εγραφα σε αλλο post!! Thanks, με γλιτωσες το "ανεβασμα"!! Ε? πιο ομορφο δεν ειναι αυτο το logo???constantinos2007-4-11 18:36:7

χμμ ουτε χαντρες για ιθαγενεις ουτε τιποτα τετοιο... καλο θα ηταν να ειχε και τα extra αλλα και που δεν τα εχει δεν με πειραζει πολυ... (δηλαδη τι εικονες να εψαχνες στην τελικη ? xivona? -οι kde adicted την γνωριζουν-)

Μια χαρα μηχανουλα αναζητησης ειναι, και μπηκε και στο δικο μου πρωτοσελιδο