αγορα μονιτορ

explo1t | Παρ, 01/30/2015 - 06:35 | 1' | 9

Καλησπερα 

θελω να παρω μια οθονη για να την χρησιμοποιω σαν δευτερη στον υπολογιστη μου 
ασχολουμε με φωτογραφια και βιντεο και ετσι θελω κατι σε ips . 
μου φαινεται ενδιαφερον σε μερικες οθονες το vertical mode οποτε θα μου αρεσε και καποιο τετοιο χαρακτηριστικο .

ψαχνω για κατι σε μεγεθος 24" 

ειδα καποια πραγματα απο dell και ειδα και αυτο της acer που μου αρεσε , το εχει χρησιμοποιησει καποιος ? θα εμπιστευοσασταν να παρετε ενα μονιτορ της acer ?

 

γενικα ακουω προτασεις laugh

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

 

explo1t μοθ αρεσει πολυ αυτη η οθονη 

αλλα δενεχω καθολου εμπιρεια απο αυτο ξερω 

να σου προτεινω μαρκες

Έχει αρκετές επιλογές στις 24'' με ips panel και με τέτοιο budget, και η Acer είναι σοβαρή εταιρεία. Η συγκεκριμένη οθόνη φαίνεται στιβαρή κατασκευή και το vertical mode είναι πολύ χρήσιμο για συγγραφή κώδικα. Εγώ θα κοιτούσα και τις Lg, γιατί έχω οθόνη 10 χρόνια με καθημερινή χρήση, χωρίς καμμένο pixel!Θυμάμαι τότε που την πήρα ότι η Lg έδινε εγγύηση στο ένα καμμένο pixel ενώ άλλες εταιρείες στα 5-6. Πάντως η Acer από εμφάνιση σκίζει ;)
 

Ναι, καλή φαίνεται. Γενικά τα monitors της Acer έχουν καλή ανάλυση και δεν έχω ακούσει παράπονα από κάποιον. Αν και για IPS προτείνω Philips και LG, που είναι και φτηνά.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αυτό το monitor, αλλά από τις εικόνες και τα χαρακτηριστηκά του είναι πολύ καλό. Επίσης, η τιμή του φαίνεται καλή για αυτά που προσφέρει.

Jo20]

Maras]

Πάντως η Acer από εμφάνιση σκίζει ;)

Σε αυτό συμφωνώ! laugh

Eπισης ειναι πολυ ωραια οθονηyes

φαινεται να ειναι κομπλε αλλα με ανυσηχει που δεν εχω βρει καποιο review κατι , και το μαγαζι εχει λιγα αστερακια στο skroutz , φοβαμαι μην περασει κανας μηνας για να μου πουν οτι δεν μπορουν να την προμηθευτουν.. 

ενδιαφερουσα οθονη επισης !!!

Φίλε explo1t αν δεν αγόρασες οθόνη, δες και αυτήν :

http://www.techgear.gr/aoc-q2778vqe-96265/

βέβαια το budget ξεφεύγει λίγο αλλά είναι 27'' και καινούριο μοντέλο.