Τσιπουροσυνάντηση Μέρος Δεύτερο

jvarkas | Τετ, 05/20/2009 - 15:56 | 2' | 120

Να 'μαστε πάλι...

Δίνω το έναυσμα για διαβούλευση σχετικά με νέα τσιπουροσυνάντηση (ο όρος καθιερώθηκε) με σκοπό να ξεκατινιαστούμε για το ποια διανομή είναι καλύτερη, Gnome ή KDE και άλλα τέτοια...Αυτή τη φορά θα το πάμε σιγά-σιγά ώστε να οργανωθούμε καλύτερα και να υπάρχει μαζικότερη προσέλευση. Προτείνω να μιλήσουμε για ΣΚ με προτεραιότητα στην Κυριακή (πιστεύω είναι πιο άνετα για τους περισσότερους), σίγουρα κάπου μέσα στον Ιούνιο (7 ή 14 Ιουνίου ας πούμε) σε κάποιο ουζερί το οποίο το αφήνω ανοιχτό (αρχίστε προτάσεις). Τσίπουρο και ούζο να έχει και μέσα είμαστε (και μπύρα για τον Teddy...). Ρίχτε λοιπόν τις προτάσεις σας και τις δυνατότητες διαθεσιμότητας και σιγά σιγά θα τα βρούμε. Προσωπικά θα μου άρεσε να ερχόντουσαν και παιδιά από επαρχία, για τους οποίους φυσικά η πρόταση είναι ανοιχτή. Αν σας φέρνει ο άνεμος κάπου μέσα στον Ιούνιο προς Αθήνα πείτε να κανονίσουμε ημερομηνία που σας βολεύει. 

Όσοι δεν παρίσταντο στο προηγούμενο ραντεβού έχουν κίτρινη κάρτα...Στη δεύτερη κίτρινη θα σας αναγκάσουμε να ξηλώσετε το linux από το πισι σας και να εγκαταστήσετε windows γι'αυτό προσοχή...

Τα λέμε

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Όχι δεν θα φέρω όργανο... Αφενός ντρέπομαι επειδή είναι πρώτη φορά που έρχομαι , και εκτός αυτού θα έρθω με μηχανή ...

Άσε τις ντροπές στην άκρη.....Τώρα εγώ τι να κάνω?Να φέρω την λύρα?

Τι να σου πω ... Εγώ πάντως ντρέπομαι full !!! Καλλύτερα να γνωριστούμε με τα παιδιά πρώτα ...

Παιδιά δυστυχώς δεν θα έρθω διότι χτες σε ενα παρτυ στην παραλια σπαγαμε ξυλα(ειχαμε αναψει φωτια) και σε ενα σημειο επεσα και χτυπησα στο γονατο...μπηκαν και 2 προκες, ευτυχως οχι βαθεια και ετρεχα στο νοσοκομειο..Αποτέλεσμα: δεν μπορω να περπατησω και θα πρεπει να παιρνω αντιβιωση για 4 μερες οποτε ουτε να πιω...Ειμαι και πολυ γκαντεμης..Καλα να περάσετε και να ανεβάσετε καμια φωτογραφία..

emcpn]

Τι να σου πω ... Εγώ πάντως ντρέπομαι full !!! Καλλύτερα να γνωριστούμε με τα παιδιά πρώτα ...

Τώρα τι να πω.....όποιος ντρέπεται κακά ζει......

Και ναιιιι,ο luckyb τα κατάφερε και επέστρεψεεεεεεε,απο τα τσίπουρα !!!!

--------------------
happy_linux_downloads

Παιδιά συγγνώμη, αλλά κόλλησα στο νησί. Κάτι στράβωσε, ως συνήθως όταν θέλω κάτι πολύ, και δεν τα κατάφερα. ελπίζω να περάσατε καλά...

Ας πιω μια μπυρίτσα για παρηγοριά.....Τουλάχιστον έριξα και μια βουτιά.. Δε θα περάσει κανείς απ' τα μέρη μας;

Επιτυχία σημείωσε και πάλι η μεγάλη τσιπουροσυνάντηση στο "Εκατό", όπου η κρητική ρακή έρρεε άφθονη και το ψαρικό διαδεχόταν το ένα το άλλο. Κρίμα σε όσους λείψαν από την ζεστή μας παρέα (ακούς marlene ή ακόμη κοιτάς για τα περιθώρια ?? )

Περιμένω τις φωτογραφίες ...ε???

--------------------------------------------------------------------

LawyersVoice.grLawyersVoice.gr - To forum των νέων δικηγόρων

Καμιά φωτό για εμάς που δεν μπορέσαμε τελικά να έρθουμε , να ζηλέψουμε ?

Ή μήπως σας πέταξαν έξω με τις κλωτσιές με την μουσική που παίξατε?

~~~~~~~~


για κάντε κλικ στην

υπογραφή

giannis12a]

Καμιά φωτό για εμάς που δεν μπορέσαμε τελικά να έρθουμε , να ζηλέψουμε ?

Ή μήπως σας πέταξαν έξω με τις κλωτσιές με την μουσική που παίξατε?

Τελικά δεν καταφέραμε να παίξουμε μουσικούλα λόγω κολλήματος της Κυριακής - είναι όλη η μέρα κοινής ησυχίας και δε δίνει άδεια η αστυνομία - δεν πειράζει την επόμενη φορά βλέπουμε και για αλλού.

Όσοι δεν ήρθατε να σκάσετε από τη ζήλια σας, περάσαμε φοβερά, φάγαμε ποιοτικά και ήπιαμε ποσοτικά και καμαρώσαμε και το "Λάζαρο" από κοντά να δίνει ρέστα με το Puppel του...Α χάσατε και πανέμορφα αυτοκολλητάκια, ευγενική προσφορά του αγαπητού alfisti (όπως είχε υποσχεθεί άλλωστε). Οι κινέζοι λένε "μια εικόνα χίλιες λέξεις" οπότε το βουλώνω και παραθέτω φωτό

TsipouroMeeting
 

 

************************

www.postokano.gr

luckyb]

Ο πιο μουντρούχος

:-p

ΧΑΧΑΧΑ!!! σωστός...

Έλα kostasp κάνει μπαμ από μακρυά: κατεβασμένα μούτρα, χέρια ριγμένα χύμα ...

--------------------------------------------------------------------

LawyersVoice.grLawyersVoice.gr

- To forum των νέων δικηγόρων

ναί. οφείλω να παραδεχθώ ότι δεν ήμουν καί στην καλύτερη μέρα μου!

:)

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/