Απελπισία...

ioarvanit | Τρί, 08/05/2008 - 10:14 | 2' | 2

Το καλοκαίρι αναγκάζομαι να δουλεύω κυρίως στο 4ετίας laptop μου, ένα acer travelmate 290. Ο οδηγός CD/DVD παρουσιάζει προβλήματα και δεν μπορώ να δουλέψω κάποιο liveCD. Η μητρική του laptop δεν υποστηίζει boot από usb οπότε ούτε liveusb μπορώ να δοκιμάσω.

Και μετά από αυτό τρώω και την δεύτερη κατραπακιά... Κατεβάζω την νέα έκδοση του celestia (για winXP αναγκαστικά) την κάνω εγκατάσταση και βλέπω πως δεν λειτουργεί καλά εξαιτίας των πεπαλαιομένων drivers της ATI mobility radeon 9700 του laptop. ΟΚ λέω πάω να κατεβάσω τους καινούργιους... Πάω στο site της amd βρίσκω την συγκεκριμένη κάρτα, κατεβάζω την εφαρμογή που ελέγχει το σύστημα μου πριν εγκαταστήσει τους νέους drivers και με βγάζει ασύμβατο, ενώ με πληροφορεί να απευθυνθώ στο site της acer. ΟΚ λοιπόν... πάω στο site της acer βρίσκω το laptop μου, πάω να κατεβάσω τους drivers της ATI και βλέπω πως είναι οι ίδιοι με αυτούς που ήταν πριν 4 χρόνια... πάπαλα δηλαδή και εδώ...

Για αυτό και επέλεξα αυτό το όνομα για το thread...

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Εντάξει Μητσοτάκη! Σε καταλάβαμε!! :D :D :D :D

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

ippokratis]Εντάξει Μητσοτάκη! Σε καταλάβαμε!! :D :D :D :D

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Χεχε.. ε όχι και Δράκουλας...

___________________________________________________________________

Ελληνικά swf tutorials για Blender, Gimp, Inkscape, Audacity, OpenOffice

www.klain.gr