Αγγελία από τεχνικό Η/Υ

Ανώνυμος (χωρίς επαλήθευση) | Κυρ, 01/13/2008 - 23:30 | 1' | 9

ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ PC ΣΑΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΤΟΥΝΕ ΤΑ LIUX APO THN AΡΧΗ

ΕΙΜΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ

ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΤΑ LIUX

ΠΡΟΣΗΤΗ ΤΙΜΗ

ΤΗΛ¨697-59X56XX

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια


 Σορυ το LIUX είναι το linux και για ποιο λόγο να πληρώσει κάποιος για εγκατάσταση ελεύθερου λογισμικού,άσε που δεν βγάζεις και νόημα,τεσπα κάτι βρωμάει η όλη υπόθεση και καλύτερη να σβηστεί όπως είπες παρά να την "πατήσει" κάποιος.(άποψη μου).

Ώχ τόσο καιρό δέν το είχα δεί αυτο!!! Χα ΧΑ χα χα ΧΑ ... τι λεει ρε παιδιά ??? σε Forum με θέμα το Linux έρχονται και λέν πλερώ να σε βάλω LIUX... ποιο είναι αυτο το Liux ρε THANOS ??? :P

Λοιπόν εγώ σας βάζω το Lixun για 1000 euro!!! }:) .... LiXUN ... πολύ καλλήτερο απο το Linux σας 8) 8)

_____________________________________________________

who | grep -i blonde | date;

cd~; unzip; touch; strip; finger; mount; gasp;

yes; uptime; umount;

sleep

Εγώ να ξέρετε βάζω τα (s)vista δωρεάν :P . Kαι το LIUX (ναι,ναι νέα διανομή) άμα θέλεται αλλά θα πάει εξτρά.... :P :P

-------------------

Η ΔΕΗ σας εύχεται Καλές Διακοπές !!!!

Αν θυμάστε (που μάλλον όχι) ο τύπος είχε κάνει το post στο παλιό φορουμ και τότε είχαμε αποφασίσει να αφήσουμε το post του για ...εκπαιδευτικούς σκοπούς -σβήνοντας όμως το τηλέφωνό του.

Καλό είναι, αντί να τον κράζουμε, να εξηγήσουμε από κάτω το γιατί δεν χρειάζεται κάποιος να πληρώσει για να βάλει Linux. Σκεφτείτε: διαβάζουν και νεοφώτιστοι και ίσως κάποιοι (που έχουν συνηθίσει αλλιώς στα Win) να μην καταλαβαίνουν το γιατί είμαστε τόσο αρνητικοί σε τέτοιες προ(σ)κλήσεις.

Εντάξει ρε παιδιά, μην το λιθοβολάτε το παιδί. Έπαιξε και έχασε.
andreas1 βάλε την ίδια αγγελία και άλλαξε το LIUX σε VISTA.
Θα έχεις μεγαλύτερη επιτυχία

ε, δεν λιθοβολήσαμε. Αυτό είπα παραπάνω. Να εξηγήσουμε σε αυτόν, αλλά και σε όλους όσους τύχει να διαβάσουν το post, το γιατί δεν χρειάζεται να πληρώσει κάποιον για να του "περάσουν" Linux.

...παντως το να ζηταει καποιος χρηματα για να εγκαταστησει μια διανομη gnu/linux ειναι συμβατο με τη gpl.

η αγγελια βρωμαει αλλου

---

always look on the Tux side of life

εννοείται...αλλιώς οι εταιρίες διανομών δεν θα είχαν καθόλου έσοδα (βλ. τεχνική υποστήριξη)...

Δεν ανέφερα πουθενά την GPL. Ας κάνει ότι θέλει αφού το δικαιούται. Προσωπικά, δεν μου βρωμάει τίποτα στην ιστορία. Μπορεί όντως να έρχεται και να σου βάζει Linux, who knows?

Απλά, εφόσον υπάρχουν forums σαν κι αυτό, και εφόσον υπάρχουν άλλοι χρήστες εδώ που βοηθάνε εθελοντικά καθέναν και καθεμία που βάζει Linux για πρώτη φορά, δεν βλέπω το λόγο να πληρώσεις για "να σου βάλουν Linux". Αυτό εννοούσα να εξηγήσουμε.