Saurak GNU/Linux 1.01

DimitrisV Channel | Κυρ, 01/29/2012 - 13:41 | 1' | 20
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

  γράψε μας και το link  από πού το κατεβάζουμε ρε μάστορα.. ? ! !

Tώρα είναι στη έκδοση 1.00.51 1!Απλά διάβασα ότι τα filehosting θα κλείσουν και δεν ξέρω που να το ανεβάσω!

    Να φτιάξεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ   &  μία εκδοση  lite  με το LXDE-openbox  γιατί  δεν  είμαστε όλοι  funs  του KDE 4.

   Να  εχει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ  τα  πακέτα  gcc , make & kernel-devel   &  να  είναι  σε  live-cd ή live-dvd.

   Εντάξει  , Γίγαντα ?! !

Eεεε,με το SUSE STUDIO το κάνω!Οκ ουτε εγω το συμπαθώ αλλά τοlxde θα είναι σύγουρα μέσα!

     Αφου ΔΕΝ το συμπαθείς το ρημάδι το KDE 4  ,  γιατί το παιδεύεις , μου λές ? ! !

   Πέτα το όξω  , ΜΟΝΟ  LXDE  να εχει το live σου , γιατί αλλιώς θα είναι μια ...Μάπα ,  εγγυημένα ! !

   Τόσα  ΕΚΤΡΩΜΑΤΑ-ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΑ LIVES  υπαρχουν μέσα στο Suse Gallery ,  μην  προσθέσεις ένα ακόμη.

Όταν λες πως είναι βασισμένο και στο Slackware τι εννοείς; Τι θα έχει απο Slackware;

dsyrmalis]Όταν λες πως είναι βασισμένο και στο Slackware τι εννοείς; Τι θα έχει απο Slackware;

Ειχα ακριβως την ιδια απορια καθως διαβαζα τα παραπανω αλλα με προλαβες :P

Ξέρω οτί το Opensuse βασίζετε σε αυτό!Αλλά τελικά δεν θα βγει! Σβίστε το θέμα από το φορουμ!

Οι πρώτες εκδόσεις του τότε γερμανικού Suse νομίζω πως είχαν σχέση με το Slackware. Πάντως δεν χρειάζεται ούτε να βιάζεσαι αλλά ούτε κ' να απογοητεύεσαι. 

Έχει δίκιο ο dsyrmalis δεν χρειάζεται ούτε βιασύνη ούτε απογοήτευση. Όταν έχεις κάτι έτοιμο, δίνεις το λινκ εδώ και να είσαι σίγουρος ότι όλοι θα σου δώσουμε της συμβουλές μας, αναλόγως με την εμπειρία του ο καθένας.

      Νομίζω πως χρειάζονται γνώσεις με π@π@.....@  για  να μπορέσει κάποιος να δημιουργήσει μια διανομή  απο το μηδέν  ή  έστω και μέσω του Suse Gallery.   Γι'αυτο  άσε  το  εγχείρημα σε αυτούς που ξέρουν.  Τί  θα γίνει με το CINUX  ρε μάστορααααααααα ??!!!!!    Ακόμα  στη beta  το κρατάς ??  

Όλα τα κάνει αν θέλει κανείς...
Απ'την άλλη, βέβαια, πριν δημιουργήσεις μια διανομή, θα μπορούσες να αρχίσεις με κάτι άλλο (προγραμματισμό, ξεκινώντας με εύκολες γλώσσες όπως η Python, να ασχοληθείς με επαγγελματικά εργαλεία που έχει το linux όπως το Blender, το Gimp κτλ., δημιουργία tutorials και χιλια δύο άλλα...).

Το είπα !Δεν  θα το φτιάξω !Αν θέλετε παρτε το σε γραμμή εντολών!

Aλλα αυτή την φορά το Saurak είναι πολύ καλό www.sauraklinux.blogspot.com !ακόμα και στο site έχω βάλει υπηρεσίες που θα σας ξαφνιάξουν!Chat μεσω του Saurak blog?