Metin 2

brave | Πέμ, 01/15/2009 - 12:19 | 1' | 13

To metin2 τρεχει τελικα απιστευτα καλα και σε φουλ γραφικα μεσω wine.

οι ρυθμισεις μου ειναι : εγκατασταση ελληνικων γραμματοσειρων, overwrire ολες τις dll, virt. descktop 1200 χ 1024

emulate driver με ολους τους drivers ενεργοποιημενους στον ηχο και ρυθμιση του wine σε windows xp

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

To metin2 τρεχει τελικα απιστευτα καλα και σε φουλ γραφικα μεσω wine.

οι ρυθμισεις μου ειναι : εγκατασταση ελληνικων γραμματοσειρων, overwrire ολες τις dll, virt. descktop 1200 χ 1024

emulate driver με ολους τους drivers ενεργοποιημενους στον ηχο και ρυθμιση του wine σε windows xp

αυτό ισχύει αλλά πως εγκαθιστάς ελληνικές γραμματοσειρές στο wine? ;

ή στο σύστημα γενικότερα ?

space led zeppelin

& σε μεγαλυτεροτερη διασταση στην οθονη πως γινεται να το κανουμε?????????????? :P
Νικο, δικιο ειχες κολλητικο ειναι??? :P
Σου στελνω pm, να με ανεβασεις λιγα lvl. Θελω αλογο!!! :P :)

Strategy??? Εννοεις σε φαση οπως το WoW, Metin η κατι πιο ... στατικο???
Μμμμ.... μοιυ εδωσες ομως μια καλη ιδεα.....
Να φτιαχτει ενα θεματακι για τη νεα & με πολυ μεγαλες διαστασεις κατασταση με τα rpg games.....

RPG είπε κανείς ?

Regnum Online !

και Linux client και για 64bit !!!!

~~~~~~~~~~~~~~~

Αρχάριοι του forum ενωθείτε... βροντοφωνάξτε :

Συγνώμη...επειδή είμαι αρχάριος...πείτε πως θα το κάνω μεσα απο το γραφικό περιβάλλον ?

κάτι μωρέ να περνάει η ώρα..του στυλ Rome total war,Age of empires,Μedieval total war  (wine και μη)

--------------------
happy_linux_downloads

thanos]

κάτι μωρέ να περνάει η ώρα..του στυλ Rome total war,Age of empires,Μedieval total war  (wine και μη)

 

Βάλε απο δω τα αποθετήρια http://www.playdeb.net/available_games.html

~~~~~~~~~~~~~~~

Αρχάριοι του forum ενωθείτε... βροντοφωνάξτε :

Συγνώμη...επειδή είμαι αρχάριος...πείτε πως θα το κάνω μεσα απο το γραφικό περιβάλλον ?

 Το κατεβαζεις, εχεις εγκατεστημενο το wine και το τρεχεις.

(δες χοντρικα καμποσα Ε ΔΩ!)

Αν και ειναι για windows πιο καλα τρεχει στο Linux και γινεται εγκατασταση επισης.

Η εγκατασταση του εχει καποια ζορια γενικοτερα, ασχετως λειτουργικου.

 

YET ANOTHER GREEK LINUX BLOG

YAGLB in Facebook

 

 παιδια μην πολυμπλεκετε με τον official server ειναι λιαν εποιηκως απατη (χρειαζεσαι πολλες χιλιαδες ευρω για να φτιαξεις εναν χαρακτηρα ελαφρως λιγοτερο παραπληγικο απο τους υπολοιπους! ) 

Prived servers και ξερο ψωμι (συνηθως παιζω σε Γερμανικους, αλλα κι οι Ιταλικοι ειναι πολυ καλοι αν καποιος εχει ευχερια με τη γλωσσα)

 

 και εγώ έπαιζα τον ελληνικό μέχρι που το βαρέθηκα, το θέμα είναι πως και τους private τους βαριέμαι γιατί μέσα σε 2-3 μέρες έχω πάει 80+lvl και έχω P και πάω να κάνω pvp και κάνουμε 2 skill ο καθένας και τελειώνει..... γενικά έχω πάψει να ασχολούμαι με το metin2....

 στους p ειναι σουπερ ρε συ, το θεμα αυτο ειναι, να φτιαξεις ενα τουμπανο χαρακτηρα και να κατεβαινεις σε πολεμους και να ξεσκιζεις.

Πριν λιγο καιρο σε ενα γερμανικο ειχα τη νουμερο 1 συντεχνια, και με οποιον κι αν τα βαζαμε ειχαμε σιγουρη νικη (μεχρι που τη διελυσα γιατι αρχισαν να μας αποφευγουν χιχι)

το να καθεσαι με τις ωρες σαν το χαζο και να σκοτωνεις αραχνες απο το πρωι μεχρι το αλλο πρωι για να παρεις 0.00001/100 ειναι απλα καταντια οπως και το να σπανε τα books για πλακα (για λιθους ψυχης δεν το συζηταω, ειδικα με τις ληστρικες τιμες που παιζουν)

Με λιγα λογια δεν βλεπω κακο το να φτιαχνεις 80 η 120 lvl χαρακτηρα σε μια μερα μια ωρα η μια βδομαδα, γιατι τοτε ΟΛΟΙ παιζουμε με ισους ορους και νικαει οποιος ΞΕΡΕΙ να φτιαχνει καλυτερα χαρακτηρες (σε αντιθεση με τους officials που νικαει οποιος εχει μερικα...εκατομμυρια ευρω για πεταμα... πλακα πλακα στον Ελληνικο ξερω ατομο που μια ασπιδα του κοστισε 1700 ευρουλακια!!! )

 ο μόνο σέρβερ από official που αξίζει είναι στην Αμερική.... τώρα για αυτούς τους private που λες πες μου κάποιον καλό να μπω(να παίζει και σε λίνουξ) γιατί όσους βρίσκω εγώ είναι χάλια.....

πδεν ξέρω αν είχες παίξει newlongju2 αρκετά ωραίος σέρβερ αλλά οι λίθοι πήγεναν μέχρι και +9 οπότε σου έκανε ο άλλος 15κ και τέλειωσε το pvp....

ΥΥ.Γ. οι private μου κολάνε στα λίνουξ ενώ οι official δεν παίζουν καν....

αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει(γιατί αυτές τις μέρες βαράω μύγες) θα ήμουν ευγνώμον.....