Poker στον μονομαχο

yiannis66 | Τρί, 03/01/2011 - 21:14 | 1' | 9

Γεια  σας και καλως σας  βρήκα.
Έκανα εγκατάσταση σε P.C  φίλου (λίγο παλιό θα έλεγα,και δεν έχω τα χαραχτηριστηκά του) το monomaxos 5 
Δεν έχει πολλες απαιτήσεις για πααιχνίδια, το μόνο θα έλεγα που τον ενδιαφέρει είναι το POKER TEXAS που
παίζει στο fecebook (προσωπικά δεν το ξέρω).
Θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει τι χρειάζεται για να τρέξει στον μονομαχο.
Ευχαριστώ και συγνώμη για τις λιγοστες πληροφορίες που σας δίνω,αλλα δεν έχω το P.C κοντά μου. 

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Πιστεύω πως το μόνο που χρειάζεται είναι τελευταία έκδοση του flash player.

Δεν εχει κανενα προβλημα, τωρα που το δοκιμασα, στο Ubuntu Lucid μπορεις να παιξεις μια χαρα,
οποτε λογικα και στο Monomaxo!
Firefox - 3.6.13
Flash - adobe-flashplugin 10.2.152.27-0lucid1

http://img141.imageshack.us/img141/566/screenshotaix.png

vagrale13
Αυτό που δεν είδα στον Φίλο ήταν τα γράμματα στον κεντρίκό πίνακα όπως βλέπω στο δικό σου 
Ευχαριστώ και αυριο θα έχω το P.C στο σπίτι μου για να το σετάρω . 

Ο μονομαχος 5 βασιζεται στην εκδοση του ubuntu 9.04 ή 9.10 και ειχε καποια θεματακια με το ποκερ στο facebook. Δοκιμασε το ubuntu 10.10 ή το Linux mint 10 και θα δουλεψει αψογα.

Θέμα flash είναι, το είχα και'γώ. Μπορείς να κάνεις την εγκατάσταση του και μέσα από το ubuntu tweak (μαζί με πολλά άλλα προγράμματα). Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα να το εγκαταστήσεις (ubuntu tweak) αφού ο Μονομάχος βασίζεται σε ubuntu. Επίσης καλό θα ήταν να ενεργοποιήσεις και το repository του flash από το source center του ubuntu tweak ώστε να έχεις την πιο πρόσφατη version.

http://ubuntu-tweak.com/

http://osarena.net/2010/05/%CE%BC%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%BF-ubuntu-tweak-%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%8D%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF-%CE%B9%CE%B4%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B3.html

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδια.
Τελικά τα προβλήματα είναι πολλά και έτσι άρχισα να δοκιμάζω όσες διανομές έχω (και είναι πολλες)
Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετοπίζω και δεν μπορώ να βγάλω άκρη είναι στο bootαρισμα.
Τις περισότερες φορές δεν βλέπει τον σκληρό και ταυτόχρονα κολάνε τα πάντα,(πρέπει να έχω κάνει μέχρει τώρα 
πάνω από 20 reboot από το ρεύμα)
Αυτή την στιγμή έχω το Ultimate Edition 2.6 και έχω φτάσει στο smart test του σκληρού με το disk utility.
Πιστέυω να είναι εντάξει ο σκληρός και να τα καταφέρω να κάνω την εγκατάσταση. 

yiannis66] πρέπει να έχω κάνει μέχρι τώρα 
πάνω από 20 reboot από το ρεύμα

Γιαννη κλεινοντας τον υπολογιστη απο το ρευμα υπαρχει πιθανοτητα να σου δημιουργηθουν αλλα μεγαλυτερα προβληματα !!! Οταν τα παντα κολανε στο pc δοκιμασε το συνδιασμο πληκτρων Alt+SysRq+K !

Σε μενα τουλαχιστον με εχει σωσει αρκετες φορες στο ubuntu , ετσι ωστε να κλεινω το pc με μεγαλυτερη ασφαλεια !

Δυστιχώσ όταν λέω ότι κολάνε τα πάντα ενοώ και το πληκτρολόγιο,έτσι είμαι αναγκασμένος να κάνω
βίαιω reboot.
Κατα την τελευτέα εγκατάσταση με alternate ubuntu τα κατάφερα να το κάνω να δουλέψει.
Δεν ξέρω τι ακριβώς έφταιγε,η κινήσης που έκανα πριν τα καταφέρω ήτανε η εξής
1)Εβγαλα τον σκληρό και δούλεψα για μιά φορά χωρίς σκληρό [με live cd]
2)Στην επανατοποθέτηση το καλώδιο sata το σύνδεσα σε άλλη θύρα
3)Αλλαξα την θέση της μνήμης ram
Μετά από αυτά είναι η δεύτερη μέρα σήμερα χωρίς πρόβλημα στην λειτουργία του.
Χαίρωμε για αυτό  και πιστέυω να τους αρέσει το νέο για αυτούς λειτουργικό.
Περιτό να σας πω πως όλα λειτουργουν άψογα εκτος του πληκτρολογίου που είναι ένα  usb της
microsoft
Ευχαριστώ