SuperKaramba(gadgets): Προβληματα:

zbatek | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22 | 1' | 3

Γεια σας και παλι.......
Τον τελευταιο καιρο αρχισα να χρησιμοποιω το Superkaramba γιατι το θεωρω πολυ βολικο στο να καταλαβαινεις την κατασταση του συστηματος.Κατεβασα καποια απο τα gudgets και τον πρωτο καιρο λειτουργουσαν αψογα.Επειτα ομως ως δια μαγειας (μαλλον το μαγεικο μου χερι φταιει) εξαφανιστηκαν.....Ενω φαινονται οτι ειναι installarismena στην λιστα δεν υπαρχει τιποτα.
Εψαξα και λιγο τους φακελους του προγραμματος αλλα ειναι σαν να μην υπαρχουν..Υπαρχει καποιος τροπος να ξαναεμφανιστουν η τουλαχιστον να τα διαγραψω και να τα ξανακατεβασω???

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

zbatek, να υποθεσω οτι η διανομη σου ειναι Suse10.2 με kde. Σωστα?? Που φαινονται οτι ειναι εγκατεστημενα???? Πταν ανοιγεις το karamba, τα βλεπεις στο παραθυρο, που σου ανοιγει??

Να σου πω ακομα οτι αν θες πληροφοριες & αλλα decorata(!!! ) για το συστημα σου, κατεβασε με τον εγκαταστατη πακετων το: kde toys. Δες λιγο & εδω

Φυσικα υπαρχουν & αλλοι τροποι με απλες αντολες κονσολας να βλεπεις οτι θες με το συστημα σου. π.χ ανοιξε μια κονσολα & γραψε: top. Θα σου εμφανισει ολες τις διεργασιες που γινομται τησυγκεκριμενη στιγμη στο συστημα σου!! constantinos2007-6-27 22:54:8

Κωνσταντινε χρησιμοποιω suse10.2 me kde....Οταν ανοιγω το karamba δεν εμφανιζετε τιποτα...Αν ομως παω στο get new staff μου δειχνει οτι εχω εγκαταστησει μερικα απο αυτα (υπαρχει ενα μπλε ν διπλα τους)..τα οποια ομως δεν φαινονται πουθενα....Και ουτε μπορω να τα απεγκαταστησω....
Οσο για τα kde toys τα εχω ηδη στα υποψην....Χρησιμοποιω το gkrellm απο την αρχη της περιπετειας μου με τα linux,απλα σε μερικα χρησιμα plugs του δεν μπορω να κανω make για να τα χρησιμοποιησω....

Απεγκατεστησε το superkaramba & ξαναβαλτο.Οσο για το gremlin & ολα τα αλλα δε ξερω, γιατι. Στη διανομη μου, οπως & ολα τα σχετικα, που λεμε εδω, μα & τα gseklets μια χαρα πανε!!